Обшуки на 1+1 медіа: як усе відбувалося і що кажуть в СБУ

Дата публікації
Перегляди
3678
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обшуки на 1+1 медіа: як усе відбувалося і що кажуть в СБУ

Були проведені обшуки у трьох журналістів.

Увечері 6 лютого слідчі Служби безпеки України обшукали редакцію програми "Секретні матеріали", яка виходить на телеканалі 1+1. Зокрема, вилучили комп’ютерну техніку.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Журналісти припускають, що це пов’язано з їхньою діяльністю, адже департамент журналістських розслідувань займається викриттям незаконних дій чиновників. Група 1+1 медіа вже оприлюднила офіційну заяву, в якій висловила обурення і стурбованість тим, що на порушення, які викриває редакція, реакції влади в більшості випадків немає, натомість журналісти самі стали заручниками своєї викривальної діяльності.

В СБУ повідомили, що обшуки санкціоновані, відбуваються відповідно до судового рішення і жодного втручання в роботу телеканалу не відбувалося. Юристи 1+1 водночас відзначають грубі порушення закону під час обшуків, зокрема, застосування сили, перешкоджання роботи журналістів під час підготовки програми до ефіру, а також дії за межами ухвали.

Увечері середи слідчі СБУ увійшли до приміщення, де готували до ефіру черговий випуск "Секретних матеріалів". Журналістів зігнали з робочих місць. Усю оргтехніку вимкнули. Запланований випуск в ефір не вийшов.  

"Просто під час робочого дня до нас увірвалось десять співробітників і вони сказали, що тут буде проходити обшук. Вони нам не показали жодних документів", - розповідає журналістка Юлія Сенченко.

Слідство веде слідчий головного управління служби безпеки України Олександр Томусяк. Відомий, зокрема, через справу Надії Савченко - саме він вручав їй підозру у підготовці терактів у Верховній раді. Цього разу про мету свого візиту не повідомляє. З розмов журналістів та під час заповнення протоколу стає зрозумілим - шукають жучки та інші пристрої, якими нібито прослуховували прем’єра Гончарука.

Під підозрою троє. Журналіст Євген Куксін – підозрюваний номер один.

"У мене працівник СБУ попросив дати йому пристрій, яким незаконно записувався Гончарук. Я такий, що. А в ухвалі написано, що вони прийшли шукати все. Починаючи від незаконних пристроїв, які записують, які зберігають. В теорії можна цей мікрофон просто зараз забрати, тому що ухвала передбачає забрати все з місця обшуку", - каже він.

Підозрюваний номер два – Денис Данько. Він головний редактор програми "Секретні матеріали".

"Головне питання у мене і у колег моїх, чому ми. Нам не пояснили. Видно, у них щось є, якісь ідеї там. Але я точно знаю, я до цього не причетний", - запевняє він. 

Третій підозрюваний – давно не працює на телеканалі 1+1. Це не зупиняє агентів СБУ почати обшук. Жучків не знаходять. Комп’ютер Куксіна вилучають. Файли на комп’ютері журналіста Ігоря Колтунова перевіряє спеціальний агент. Після цього у слідчого Томусяка з’являється бажання вилучити усі пристрої Apple. А це не лише комп’ютери, а й телефони.

До офісу з’їжджаються журналісти інших телеканалів та народні депутати. Під численними камерами представники СБУ стають більш лояльними. Вилучають лише два системні блоки та якісь комп’ютерні дрібниці. Паралельно з обшуками в офісі, аналогічні дії відбуваються у журналістів дома. На допит і Куксіна, і Данька запросили на понеділок. А сьогодні одразу у двох комітетах Верховної Ради призначені парламентські слухання навколо цієї ситуації.

Дмитро Святненко

Обшуки на 1+1 медіа: як все було

Обшуки на 1+1 медіа: як все було
Наступна публікація