Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Омбудсмен домовилася із РФ про зустріч із Сущенком та Пановим

Російська сторона, своєю чергою, відвідає кримських дезертирів. 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила про домовленість із російською стороною щодо зустрічі із утримуваними у Москві журналістом Романом Сущенком та "диверсантом" Євгеном Пановим.

Про це повідомляє її прес-служба.

"Оскільки вже встановлено певну довіру, ми можемо просуватися далі. Маю на увазі, що Тетяна Москалькова (Уповноважений з прав людини в РФ – Ред.) зможе приїжджати провідувати російських громадян, а ми у відповідь сподіваємося здійснювати візити до наших громадян, наприклад у Москві", – наголосила Лутковська.

Таким чином планують здійснити моніторинг умов тримання у РФ громадян України.

Найближчими тижнями Лутковська планує відвідати засуджених українських громадян, які утримуються у виправних колоніях в окупованому Сімферополі. Також омбудсмени України і Росії планують продовжувати переговори щодо переміщення засуджених українців з пенітенціарних установ анексованого Криму на материкову частину України. Наразі йдеться про 17 осіб

Також у прес-службі уповноваженого із прав людини наголосили, що під час візиту до Криму 26 грудня Лутковській дозволили відвідати трьох із 42 українських політв'язнів. 

Того ж дня уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова відвідала в слідчому ізоляторі Миколаєва Максима Одинцова та Олександра Баранова, звинувачених у дезертирстві та держзраді.

Нагадаємо, 26 грудня окупаційна влада Криму дозволила українському омбудсмену Валерії Лутковській відвідати політв'язнів у СІЗО. Омбудсмен просила зустрітися із 42 утримуваними особами, проте окупанти надали можливість зустрітися лише з трьома, серед яких обвинувачений в організації "масових заворушень, що супроводжувалися насильством і знищенням майна" біля стін ВР Криму в лютому 2014 року, коли там відбувався мітинг за єдність України, заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз.

Залиште свій коментар

Вибір редакції