Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Питання двосторонніх переговорів". Росія висунула умови для постачання газу до України

"Газпром" хоче укладання прямого договору з Україною.

Якщо Україна укладе прямий договір на постачання газу з російським "Газпромом" то "ціна газу для кінцевих споживачів знизиться на 25%" від того рівня, який є наразі.

Про це пише Інтерфакс з посиланням на голову російського "Газпрому" Олексія Міллера.

За його словами, технічні характеристики майбутнього контракту щодо транзиту російського газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему залежать від того, чи купуватиме Київ газ у "Газпрому" напряму.

"Без сумніву, головним питанням, підкреслюю, є постачання газу для українського ринку. Це питання двосторонніх переговорів між Росією та Україною", - сказав Міллер під час розмови з російським президентом Володимиром Путіним.

Від того, як постачатимуть газ для українського ринку, залежатимуть ті обсяги палива, які "Газпром" резервуватиме для постачання до української ГТС у разі укладання нового контракту на транзит газу.

Як повідомлялося раніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Росія хоче укласти короткострокову угоду з Україною щодо транзиту газу до Європи по закінченню 10-річної угоди. Таким чином у Москві сподіваються виграти час для завершення будівництва газових магістралей, в обхід української ГТС. Крім того, позиція РФ суттєво відрізняється від бажань Києва, оскільки Україна хоче довгострокової, 10-річної угоди. 

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Відео Прем’єр Гройсман пригрозив звільненням голові "Нафтогазу" Коболєву

А все через позов компанії до Кабміну. У "Нафтогазі" натомість і собі заявили - дії урядовців можуть суттєво ускладнити ситуацію із опалювальним сезоном. І навіть спровокувати програш у газовій війні з Росією.    

Прем’єр Гройсман пригрозив звільненням голові "Нафтогазу" Коболєву

Залиште свій коментар

Вибір редакції