Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політолог: Обіцянки Степанова підвищити зарплати лікарям - це чистий популізм

Політолог: Обіцянки Степанова підвищити зарплати лікарям - це чистий популізм

За словами Миселюка, 2,3 млрд грн, які не доотримають лікарні - це 3% від 72 млрд грн, виділених на медицину.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під виглядом турботи про лікарів збирається відкласти медреформу.

Про це свідчить низка заяв міністра, зроблених на засіданні парламентського комітету з питань здоров'я нації, пише в блогу на Лізі директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк.

"Ось що почули депутати і всі, хто стежить за медреформою: медичні установи будуть дофінансовувати на рівні 2019 (так званий "історичний бюджет"), МОЗ розробить протоколи лікування і стандарти медичної допомоги та окремі механізми фінансування для спеціалізованих лікарень, лікарям піднімуть зарплату, а реформа фактично відкладається до 1 січня 2021 року. При цьому Степанов знову підкреслив, що раніше були експерименти, а тепер реальні дії й порятунок вітчизняної медицини. І на цьому місці виникає когнітивний дисонанс", - пише політолог.

Миселюк нагадав, що більшість медустанов перебувають у власності місцевих органів влади, і зарплату визначає міська та обласна рада, а не міністр. Прогноз Степанова, що через реформу лікарні недоотримають 2,3 млрд грн, не можна розглядати як виправдання для згортання реформ. Політолог уточнює, що це всього лише 3% від 72 млрд грн, виділених на медицину.

"Загалом все виглядає так, що замість реальної стратегії з цифрами і розрахунками всі плани МОЗ зараз зводяться до збереження поточної ситуації (ми дамо вам стільки, скільки ви звикли отримувати) і доплат лікарям. Розрахунок зрозумілий: напередодні місцевих виборів влада буде намагатися "задобрити" лікарів. Як це робилося за всі роки незалежності. Виграємо вибори - а далі воно якось буде. Але практика показує, що з кожним роком наша медична система не змінюється на краще, а тимчасові фінансові компреси ран не гоять", - констатує Миселюк.

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали, що Максим Степанов уникає зустрічей з народними депутатами, які хотіли заслухати його стратегію подальших реформ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції