Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польська православна церква відмовилася визнавати ПЦУ

Поляки вважають, що "автокефалія ПЦУ базується на розкольниках".

Польська автокефальна православна церква вирішила не визнавати Православну церкву України.

Про це 31 жовтня йдеться в повідомленні ПАПЦ за підсумками Собору архієпископів у Варшаві.

Польська церква підтримує автокефалію ПЦУ, яка "спирається на догматично-канонічні норми, а не дії розкольників".

"Польська автокефальна православна церква не проти надання автокефалії Церкві в Україні, яка буде спиратися на догматично-канонічні норми всієї Церкви, а не на групу розкольників. Відступники від науки святої Церкви не можуть представляти здоровий церковний організм, оскільки це порушує євхаристійну єдність православ'я", - йдеться в заяві Польської церкви.

Як повідомлялося, 12 жовтня цього року на Священному синоді Елладської церкви розглядалося питання про церковну ситуацію в Україні. Грецьке духовенство абсолютною більшістю голосів підтримало новостворену Православну церкву України, попри тиск і шантаж з боку РПЦ. 19 жовтня ім'я митрополита Епіфанія, як предстоятеля визнаної автокефальної церкви України, було оголошено у храмах Греції.

Відео Грецька церква вперше згадала ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія під час літургії

Таким чином у Салоніках офіційно закріпили визнання самостійності нашої церкви. Це рішення, попри палкі дискусії, ухвалили на Священному Синоді. Елладська церква стала першою в світі після Константинополя, що визнала незалежність ПЦУ. Церемонія співслужіння, на якій, власне, і згадували ім'я Епіфанія, відбувалася за участю предстоятеля Грецької церкви архієпископа Ієроніма та патріарха Варфоломія.    

Грецька церква вперше згадала ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія під час літургії

Залиште свій коментар

Вибір редакції