"Фейк, організований РФ". Порошенко і Меркель засудили проведення виборів в ОРДЛО

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вибори "повністю суперечать духу і букві Мінських домовленостей", заявив президент.

Президент Петро Порошенко заявив, що вони з канцлером Німеччини Ангелою Меркель засуджують проведення виборів в окупованому Донбасі, які заплановані на 11 листопада.

Про це він сказав на спільній з канцлером Німеччини прес-конференції у Києві у четвер, 1 листопада.

"Безперечно ми скоординували наші позиції щодо засудження фейкових виборів в окупованих Донецьку і Луганську, організованих Російською Федерацією, і вони є яскравим свідченням неготовності Кремля до мирного врегулювання ситуації на Донбасі", - заявив український президент.

Такі дії Кремля, за словами Порошенка, "повністю суперечать і духу, і букві Мінських домовленостей".

Меркель своєю чергою погодилась з українським президентом і заявила, що вибори в ОРДЛО не відповідають змісту Мінських домовленостей.

"На жаль, у нас немає стабільного перемир'я, помирають солдати на контактній лінії. Нам потрібно подвоїти зусилля, що стосується зон розведення. Також спільно працюємо над тим, щоб запровадити миротворчу місію ООН для досягення миру в регіоні. Йдеться також про критичні плани провести місцеві вибори, ці вибори не відповідають змісту Мінських домовленостей", - сказала Меркель.

Вона привітала Верховну Раду за подовження особливого статусу Донбасу. "Я знаю наскільки важко було подовжити особливий статус Донбасу, але ми вдячні парламентаріям за це. У нас нічого іншого немає, крім мінського процесу, тому важливо, що Україна виконує свої зобов'язання, навіть якщо це важко, і Німеччина підтримує Україну у цьому питанні", - заявила Меркель.

Вона додала, що суверенітет і територіальна цілісність України є вирішальними. "Україна сама має визначати свій шлях. Угода про асоціацію з ЄС привнесла багато життя у стосунки з Євросоюзом, будемо працювати над цим далі, щоб ситуація на Донбасі покращилася", - наголосила німецький канцлер.

Нагадаємо, 30 жовтня вісім країн-членів Європейського Союзу перед початком засідання Ради безпеки Організації Об`єднаних Націй закликали владу Російської Федерації зупинити підготовку до незаконних виборів на території окупованого Донбасу. У ЄС вкотре наголосили про підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

ВідеоКиїв готується до приїзду канцлера Німеччини Ангели Меркель

Ангела Меркель сьогодні гостюватиме в Україні. Вона буде у Києві з одноденним візитом. В анонсованій програмі візиту - переговори про ситуацію на Донбасі і в Криму та двосторонні відносини України та Німеччини. Через приїзд канцлера Німеччини обмежать рух 12-ма вулицями столиці. 

Київ готується до приїзду канцлера Німеччини Ангели Меркель

Залиште свій коментар

Вибір редакції