Проект закону про мораль шокував міжнародних журналістів

На думку членів Міжнародної федерації журналістів (яких у світі близько 600 000 - ред.), даний законопроект представляє серйозну загрозу для свободи преси.

Законопроект про захист "суспільної моралі" викликав серйозну заклопотаність у Міжнародної федерації журналістів. Про це йдеться у зверненні МФЖ до спікера українського парламенту Володимира Литвина, яке є у розпорядженні LB.ua.

На думку членів федерації (яких у світі близько 600 000 - ред.), даний законопроект представляє серйозну загрозу для свободи преси. А головним його недоліком є ​​недостатньо чітке визначення "суспільної моралі".

"Ми стурбовані відсутністю системи стримувань і противаг, необхідних для запобігання зловживань влади. Національна комісія із захисту суспільної моралі в Україну без будь-якого судового нагляду зможе закривати друковані ЗМІ, відбирати ліцензії у електронних видань, скорочувати доступ до веб-сайтів за звинуваченням у сприянні "війні, тероризму, іншим проявам злочинної діяльності", "українофобії", "приниженні або образи нації чи особи за національною ознакою" або через "неповагу до національних і релігійних святинь", - йдеться у зверненні журналістів.

У разі прийняття закону, стверджує федерація журналістів, над незалежними репортажами у ЗМІ будуть тяжіти впливові фігури, або ж страх перед Нацкомісією.

"Ми вкрай стурбовані руйнівними наслідками такого закону щодо питання незалежності журналістики в Україні. Саме тому наша організація повністю підтримує Незалежну медіа-профспілку України, яка виступає проти законопроекту. Ми закликаємо український парламент викреслити із законопроекту норми, що стосуються журналістів", - йдеться у зверненні.

Читайте також:

Депутати заради моралі обмежать доступ до медіа та інтернету

Правозахисники "роздягнуть" перед Радою владну мораль

"Репортери без кордонів" закликали Раду лишити порносайти в спокої

БЮТ розкритикував законопроект своїх колег про мораль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: