"Рідкісна хвороба", що дарує "геніальність". Супрун розвінчала міфи про аутизм

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні зареєстровано понад 7 тисяч дітей з таким розладом.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала міфи про аутизм, аби не припускати порушення прав людей з розладом.

Про це йдеться на її сторінці у Facebook.

Міф №1: Аутизм – це хвороба.

Факти: Розлади аутистичного спектра – це не хвороба, а порушення розвитку, яке характеризується труднощами з соціальною взаємодією та спілкуванням. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати й адаптувати людину до соціального життя.

Міф №2: Аутизм пов'язаний з вакцинацією

Факти: Численні дослідження доводять, що вакцини в жодному разі не можуть спричинити розвиток аутистичних розладів у дітей. Згідно з наявними науковими данними, існує багато факторів, які збільшують ймовірність появи в дитини РАС, зокрема фактори навколишнього середовища та генетики.

Міф №3: Аутизм – рідкісне порушення.

Факти: За даними ВООЗ, 1 дитина зі 160 страждає розладом аутистичного спектра. В Україні зареєстровано понад 7 тисяч таких дітей.

Міф №4: Всі люди з аутизмом – генії / мають порушення інтелекту.

Факти: Всі люди різні, наголошує Супрун. Так, серед них є ті, хто може вирішувати складні математичні задачі і володіє феноменальною пам'яттю, а є люди і з середніми здібностями. Як пояснюється, люди з РАС можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

Міф №5: Вони замкнуті, не хочуть спілкуватися і їм ніхто не потрібен.

Факти: Це не так. Всі відчувають потребу в спілкуванні, наголошує урядовиця. В людей з РАС можуть виникати труднощі з використанням соціальних навичок, тому їм складніше будувати стосунки. "Але ще ніхто не відмовлявся від друзів, які можуть виказати підтримку та розуміння", - написала в.о. міністра.

Вона зазначила, що якщо батьки помітили в дитини відчутне порушення мови, відсутність емоційного контакту з людьми, схильність до усамітненості, тривожність серед інших людей, спалахи гніву через невдачі, стереотипну поведінку (дитина здійснює одні й ті ж дії протягом довгого часу: повторює одне і те ж слово, бігає по колу, розгойдується з боку в бік тощо) — про це треба розказати лікарю дитини.

Наявність окремих симптомів не означає, що у неї РАС. Водночас, необхідно отримати кваліфіковану відповідь, наголосила Супрун.

Минулого року Супрун також спростовувала міфи про аутизм - зокрема про те, що люди з розладом не можуть відчувати жодних емоцій, а розвивається він через неналежне батьківське виховання.

ВідеоЯк працювати з дітьми з аутичним розладом - розмова з фахівцем

У нас в гостях засновниця громадської організації “Щасливе сьогодні”, яка займається просвітницькими проектами на тему аутизму – Анастасія Степула. Гостя поділилася відвертими порадами, як діяти батькам, якщо дитині поставили діагноз аутизм, чому не варто опускати руки, як працювати з дітьми з аутичними розладами і як допомогти їм соціалізуватися.  

Як працювати з дітьми з аутичним розладом - розмова з фахівцем

Залиште свій коментар

Вибір редакції