Російські спецслужби вербували родичів українських офіцерів – СБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найбільше впливу зазнавали дружини військових.

Служба безпеки України викрила російські спецслужби на вербуванні родичів українських військових.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України викрили неодноразові факти вербування представниками ФСБ РФ та МДБ "Л/ДНР" близьких родичів українських військовослужбовців. Оперативники спецслужби встановили, що дружини трьох офіцерів Збройних сил України були завербовані під час перебування у своїх батьків у РФ та на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на жінок здійснювався психологічний тиск, їм погрожували забороною в’їзду-виїзду, в’язницею, утисками батьків, у результаті чого вони надали письмові згоди на конфіденційне співробітництво з обранням псевдонімів. Також співробітники російських спецслужб намагались дізнатися від жінок інформацію про військові звання та посади їхніх чоловіків, а також про військові підрозділи, де вони проходили службу.

"Оперативники військової контррозвідки СБУ попередили втягування в протиправну діяльність громадянок України, які були вимушені погодитися на співробітництво з ворожими спецслужбами. Після повернення на підконтрольну українській владі територію, жінки співпрацюють зі слідством та дають покази відносно обставин їх вербувань та отриманих завдань", - підкреслюють в СБУ.

Нагадаємо, 22 жовтня у СБУ заявили, що в Україні діє агентурна мережа російських спецслужб, яка щодня здійснює "деструктивні заходи" на території країни. Служба безпеки задокументувала  діяльність Федеральної служби безпеки та Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації на території України, а також процес вербування російськими спецслужбами громадян України, Росії та інших держав.

ВідеоФСБ РФ намагалася завербувати заступника командувача ВМС України - українська контррозвідка

Контррозвідка СБУ розрила схему, за якою російські спецслужби вербували українських офіцерів. Робили це з допомогою маленького чипа, який дозволяє відправляти інформацію кураторам із ФСБ. Пристрій призначався російському агентові, завербованому серед офіцерів СБУ. Він мав переконати своїх армійських друзів постачати секретну інформацію для ФСБ. А остаточною метою операції мав стати начальник штабу ВМС Роман Гладкий.

ФСБ РФ намагалася завербувати заступника командувача ВМС України - українська контррозвідка

Залиште свій коментар

Вибір редакції