В СБУ пояснили обшуки в офісах фондових бірж

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

СБУ підозрює, що через фондові біржі було "відмито" понад 100 млн гривень.

Співробітники Головного слідчого управління та Головного управління в Києві та області у межах розпочатого кримінального провадження задокументували факти відмивання доходів отриманих нелегальним шляхом через використання низки українських фондових бірж.

Про це йдеться у повідомленні прес-центра СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2017-18 років посадовці бірж через низку підконтрольних торгівців цінними паперами, представників банківських установ організували механізм легалізації незаконних доходів та виведення коштів за кордон.

"Оборудки здійснювались із використанням підконтрольних нерезидентів шляхом купівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у режимі так званого "групового звіту". Співробітники СБ України задокументували, що за розробленою схемою ділки за відсутності контролю з боку бірж здійснювали протягом короткого періоду часу удавані фінансові угоди купівлі-продажу ОВДП підконтрольними торгівцями", - зазначає СБУ.

Операції проводились в інтересах фізичних осіб, які у такий спосіб отримували легалізований дохід, що згідно з законодавством не підлягає оподаткуванню. Загальна сума легалізованих зловмисниками коштів становить понад сто мільйонів гривень.

Зазначається, що у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємство) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів) Кримінального кодексу України, тривають санкціоновані слідчі дії в офісах фондових бірж та місцях проживання їх окремих посадовців.

Як повідомлялося, Служба Безпеки України у четвер, 11 жовтня, проводить обшуки та виїмку документів в ряді компаній, що працюють на фондовому ринку. Обшуки торкнулись компаній: Українська біржа, Універ Капітал, КУА Універ Менеджмент, I-Інвест, Майстер Брок, Навігатор-Інвест, АРТ Капітал, Опексір Лімітед, Крінкліф Ентерпрайзис Лімітед.

Повідомлялося, що вони відбуваються на підставі рішення Шевченківського суду Києва, яке було ухвалено ще у вересні.

ВідеоВирізані двері та дитячий плач: СБУ та прокурори провели обшуки у квартирі глави Держрезерву

Представники київської прокуратури завітали до Вадима Мосійчука рано-вранці. Дверей їм господар не відчиняв, тож їх довелося вирізати. Главі Держрезерву закидають завдання державі збитків на понад 6 мільйонів гривень. Мосійчук каже, що головний мотив дії правоохоронців - зміна керівника Держрезерву, яку лобіює Мінекономіки.

Вирізані двері та дитячий плач: СБУ та прокурори провели обшуки у квартирі глави Держрезерву

Залиште свій коментар

Вибір редакції