Соціальний експеримент ТСН.Тижня: чим корисна щоденна склянка молока для дитини

Дата публікації
Перегляди
2337
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Соціальний експеримент ТСН.Тижня: чим корисна щоденна склянка молока для дитини

Фото: pixabay.com

За 3 місяці у дітей підвищилися рівень кальцію та вітаміну D, а також з’явився здоровий рум’янець.

У всіх європейських країнах - склянка молока на день у школі - це норма, в той самий час в Україні молока не бачать навіть першокласники. В грудні минулого року ТСН.Тиждень перевірив здоров’я дітей у кількох школах та виявив майже катастрофічну ситуацію з кальцієм і вітаміном D: критично важливими для їхнього розвитку.

За допомогою однодумців було влаштовано соціальний експеримент, метою якого стало вживання дітьми щодня склянки молока. Його проводили у Томашпільській середній школі на Вінничині, у їдальні якої було встановлено спеціальний молокомат. І хоч сам молокомат - через кордони і митниці - приїхав у школу нещодавно, весь клас починаючи з лютого - щодня п’є молоко - кожна дитина по 180 грамів.

"Як ми виявили, є постанова 2004 року, де регламентовано 18 грамів молока на день. Це нічого, а потрібно 180, і ми вже написали звернення до міністра АПК, щоб внесли зміни в постанову, бо це ненормально", - розповідає громадська активістка Лариса Білозір.

Вивляється, що 18 грамів – це лише дві ложки, коли нормою є 300 грамів на добу. Наразі ці правила намагаються змінити хоча б на рівні об’єднаних громад. Загалом Білозір знайшла гроші на шість молокоматів, а три об’єднані територіальні громади погодили молочні програми.

"Загалом, наш молочний рух ми почали ще торік у грудні, там, де на нашу ініціативу відгукувалися місцеві громади. Спочатку у Львові, благодійники купили недешевий молокомат, молоко возили з Тернополя. В лютому ми дісталися Томашполя. Скрізь ми досліджували рівень кальцію у дітей і він був приголомшливим - майже у всіх спостерігалась нестача, а подекуди - гострий дефіцит. А крім того виявилось фактично - споживання молока дітьми в школах - майже заборонено!" - ділиться враженнями журналістка ТСН.Тиждень Галина Сергєєва.

Для експерименту було зафіксовано результати аналізів десяти дітей місцевої школи. Станом на лютий рівень кальцію та вітаміну D тільки в однієї дитини був у нормі. У решти був значно занижений рівень кальцію в крові, а це означає вже суттєвий його брак в депо кальцію - кістках. Рівень вітаміну D у всіх дітей був занижений, а подекуди навіть суттєвий дефіцит. Все це означає втомлюваність, дратівливість, ризик хвороб, ламкість кісток та частий головний біль, а іноді навіть судоми!

І от - ті ж діти - після тримісячного вживання молока. Лише у двох дітей кальцій та вітамін D нижче від норми, втім, ця нестача вже не така гостра як була раніше. Загалом, вітамін D також ще не досяг ідеальних показників, однак у середньому виріс на третину! Та й наочно, в цих засмаглих і рум’яних дітях важко впізнати тих блідих і змучених, якими вони були у лютому. Як насправді небагато дитині треба, аби бути здоровою.

Галина Сергєєва

Дослідження ТСН: як змінилось здоров'я учнів школи, де встановили молокомати

Дослідження ТСН: як змінилось здоров'я учнів школи, де встановили молокомати

 

Наступна публікація