Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд арештував керівника "РИА Новости. Украина" на два місяці

Його арештували без можливості вийти під заставу.

Херсонський суд арештував керівника інформагентства "РИА Новости - Украина" Кирила Вишинського на два місяці без можливості вийти під заставу.

Про це повідомляє BBC Україна.

Під час судового засідання Вишинський визнав, що має два паспорти – російський та український. Вишинський не визнає провини і називає справу щодо себе "тиском на свободу слова". Прокурор під час засідання зачитав назви проросійських статей на сайті інформагентства. На що Вишинський відповів, що "всі ці статті опубліковані під рубрикою "Точка зору"", тому він не бачить в цьому нічого осудного.

На початку засідання Вишинський виступив з клопотанням - хоче розмовляти російською.

Нагадаємо, керівник філії пропагандистського агентства “РИА Новости Украина” Кирило Вишинський був затриманий співробітниками СБУ 15 травня. Після проведених обшуків у приміщенні редакції йому закидають підривну інформаційну діяльність, антиукраїнську пропаганду в інтересах Росії.

ВідеоСБУ готується допитати майже півсотні людей у справі Вишинського

Їм вже розіслали повістки. Сам керівник українського представництва російського інформагентства "РИА Новости Украина" - з підозрою у державній зраді - вже не в Києві, а в Херсоні. Саме там зараз працює прокуратура Автономної Республіки Крим, яка розслідує справу. Запобіжний захід затриманому обиратимуть сьогодні. Прокуратура наполягатиме на арешті. 

СБУ готується допитати майже півсотні людей у справі Вишинського

За даними Служби безпеки, російський журналіст навесні 2014 року відвідав окупований Крим, після чого готував статті з виправданням анексії. Він готував матеріали про підтримку терористичних “Л/ДНР”. При цьому фінансування на таку діяльність, за даними слідства, надходило через Сербію із Росії. Щомісяця - 53 тисячі євро. Під час проведення обшуків у Вишинського були знайдені паспорти громадянина РФ та України, а також російські державні нагороди.

Своєю чергою, російські пропагандистські ресурси стали на захист Вишинського. Міністерство закордонних справ Росії надіслало Україні ноту протесту через обшуки в офісі інформагентства.

Залиште свій коментар

Вибір редакції