Суд над бойовиком Лусваргі перенесли через неявку адвоката

Суд над бойовиком Лусваргі перенесли через неявку адвоката

Фото: УНІАН

Нове засідання у справі бразильця-терориста заплановане на 12 червня.

Судове засідання у справі бразильця Рафаеля Лусваргі, якого в Україні звинувачують в участі в незаконних збройних формуваннях на Донбасі, перенесли на 12 червня.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як зазначається, перенесли засідання через те, що адвокат іноземця Валентин Рибін не прийшов до Павлоградського суду на Дніпропетровщині.

"Дата збіглася з іншим судовим засіданням, яке вимагало присутності", - пояснив він.

Зауважимо, залежно від того, чи визнає Лусваргі свою провину, судовий процес відбуватиметься у загальному (з вивченням всіх доказів і допитом всіх свідків) або скороченому порядку.

Нагадаємо, Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області 7 травня обрав запобіжний захід бразильцю Рафаелю Лусваргі, який воював на боці проросійських бойовиків на Донбасі - тримання під вартою без права внесення застави терміном на два місяці. Після оголошення рішення суду на бойовика надягли кайданки і посадили до автозаку. Активісти, які перебували у залі суду, рішення про арешт зустріли оплесками.

25 січня 2017 року Рафаель Лусваргі був засуджений постановою Печерського районного суду до 13 років ув’язнення із конфіскацією майна. Його визнали винним у створенні терористичної організації та незаконних збройних формувань. Лусваргі визнав свою провину. Проте згодом Апеляційний суд скасував вирок через процедурні порушення. Бразилець спочатку утримувався під вартою, але потім йому змінили запобіжний захід, і він опинився на волі, де жив в одному з київських монастирів Української православної церкви Московського патріархату та планував стати ченцем. Прокурор у справі бойовика пояснив, що Лусваргі випустили з СІЗО, бо планували обміняти з військовополоненими "ДНР" і "ЛНР". Проте обмін так і не відбувся, а разом з тим бразилець не повернувся назад за ґрати. Проте у СБУ спростували підготовку Лусваргі до обміну, кажуть - не мають права вимінювати іноземців.

Повʼязані теми:

Наступна публікація