Суд у справі мільйонних премій "Нафтогазу" скасував штраф Коболєву

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Керівник "Нафтогазу" не буде сплачувати 1,7 тис. гривень штрафу.

Київський апеляційний суд скасував штраф у розмірі 1,7 тис. гривень керівнику НАК "Нафтогаз" України Андрію Коболєву за відмову надати депутату Верховної Ради Сергію Власенко інформацію з переліком осіб, які отримали премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським "Газпромом".

Про це у понеділок, 29 жовтня, пише LIGA.net з посиланням на джерело у суді.

За словами співрозмовника, у понеділок, 29 жовтня, апеляційний суд задовольнив скаргу адвоката, подану в інтересах Коболєва, і скасував рішення Шевченківського районного суду Києва про штраф.

Також суд апеляційної інстанції ухвалив закрити справу у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва оштрафував Коболєва на 1,7 тис. гривень за відмову надати нардепу перелік осіб, які отримали премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі у вересні. 

Раніше наглядова рада НАК "Нафтогаз України" ухвалила рішення про виплату премій співробітникам компанії, які взяли безпосередню участь у виграші суду з російським "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі. Загальна сума преміальних становитиме 1% від суми виграшу (4,6 мільярда доларів), тобто 46,3 мільйона доларів.

Перша частина премій на суму 20,7 млн доларів ​​була виплачена невідомим співробітникам "Нафтогазу" у травні. Решта премії виплачуватимуться протягом трьох років за умови успішного стягнення з Газпрому залишку виграшу ($ 2,6 млрд).

НАБУ своєю чергою розпочало провадження за фактом виплати премій менеджменту Нафтогазу. Справу порушено за статтею 364 КК - зловживання службовим становищем. До цього ГПУ на цій же підставі відкрила кримінальне провадження.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів.

21 березня "Газпром" оскаржив рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Компанія вимагає повного скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з "Нафтогазом" щодо транзиту газу. Відповідну заяву росіяни подали до апеляційного суду округу Свеа у Швеції. Російська компанія звинувачує Стокгольмський арбітраж у "серйозних порушеннях шведського права та арбітражного регламенту Торговельної палати Стокгольма".

Залиште свій коментар

Вибір редакції