Суд відмовився заарештувати Микитася попри несплату застави

Дата публікації
Перегляди
6658
Суд відмовився заарештувати Микитася попри несплату застави

УНІАН

Екснардеп мав сплатити 100 млн гривень застави, щоб уникнути арешту.

Вищий антикорупційний суд не взяв під варту колишнього народного депутата Максима Микитася, підозрюваного у заволодінні чужим майном, попри те, що він не вніс за себе призначену суму застави як альтернативу запобіжному заходу.

Відповідне рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Катерина Широка у понеділок, 20 квітня.

Зазначимо, раніше ВАКС стягнув з екснардепа 80 млн гривень застави за порушення зобов’язань, зокрема, Микитась спілкувався з двома фігурантами у його справі.

Після цього суд збільшив розмір застави для Микитась до 100 млн гривень, які той повинен був внести протягом 5 днів.

У зв’язку з несплатою грошей представник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернувся до суду з клопотанням про взяття Микитася під варту, у чому йому було відмовлено повністю.

Нагадаємо, на початку жовтня підозрюваному у заволодінні чужим майном Микитасю вручили клопотання про застосування запобіжного заходу. Схема, до якої політика вважають причетним, "наварила" понад 80 млн грн. 7 жовтня за Микитася внесли передбачену заставу, і він вийшов на волю.

22 жовтня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася, заарештувавши його до 14 листопада. Розмір грошової застави суттєво змінився – зріс із 5,5 мільйонів до 80 мільйонів гривень.

Згодом прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що Микитась роздумував про вбивство свідка у справі проти нього.

11 грудня у колишнього депутата Верховної Ради відбулися обшуки у рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого відмивання 200 мільйонів гривень.

20 січня Микитася зняли з рейсу до Лондона.