Телеведуча розповіла, як вирішила проблему булінгу над своїм сином у школі

Телеведуча розповіла, як вирішила проблему булінгу над своїм сином у школі

Фото: ТСН.ua

Психолог радить проводити профілактику булінгу.

Жертвою шкільного булінгу може стати кожен учень. До першого вересня лишається десять днів. Та через страх далеко не всі учні хочуть повертатися до школи.

Від розбишак нещодавно постраждав син відомої телеведучої Яніни Соколової.

Першокласника булери підстерігали в туалеті. Після чого вламувалися в кабінку та все знімали на відео. Телеведуча розповіла "Сніданку з 1+1" про те, як боролася з кривдниками сина.

"У вбиральнях першокласників немає замків. Коли мій семирічний син заходив туди попісяти, старші хлопці заходили за ним і відкриваючи ногою двері, знімали сина на мобільний телефон", - розповідає Соколова.

Про інцидент із сином-першачком жінка дізналася вже під час весняних канікул. Між іншим, Микола зізнався, що у школі боїться старшокласників.

"Перше враження – це був шок. І розуміння того, що я напевно зараз візьму пояс. І поїду в ту школу. Потім було моє повідомлення у вайбері, де всі батьки сказали: "О, Боже!". Почалася ситуація під назвою "розслідування". Воно тривало кілька годин", - згадує телеведуча.

Після розголосу порушники дисципліни перейшли в іншу школу. Однак, статистика Unicef свідчить, що цькування серед учнів непоодинокі. Тиск однолітків на собі відчули 67 відсотків українських школярів. А жертвою насильства ставала кожна четверта дитина.

За словами фахівця, необхідно проводити профілактику булінгу.

"Проводити профілактику треба починаючи з пісочниці. Треба привчати дитину перебувати у конфліктних ситуаціях, які бувають від одного року. Як мінімум, не треба виховувати свою дитину доброю, слухняною та зручною, щоб вона ніде не могла відстояти свої інтереси. Важливо навчити дитину не замовчувати конфлікти", - впевнена психолог Дар'я Селіванова.

Якщо ж ситуація вже вийшла з-під контролю та батьки агресивної дитини так само не йдуть на контакт – юристи радять писати скарги, бажано колективні.

"Треба чітко викласти ситуацію, хто займається булінгом чи цькуванням і подати це директору школи в письмовій формі. Тоді він має створити комісію, яка за результатами перевірки може запропонувати батькам агресора зустрітися з психологом чи представниками соціальної служби", - каже юрист ГО "Батьки SOS" Роман Корсун.

Психолог пояснює, що булерами стають, як правило, цілком нормальні діти, які просто не знають як реалізуватися.

"Є бажання бути лідером, визнаним авторитетом, але немає якогось інструменту як отримати це без агресії", - зауважує психолог.

У випадку з Миколою все налагодилося. Тепер в навчальному закладі проводять семінари для учнів та вчителів - як боротися з булінгом. А після цієї історії - в школі більше уваги звертають на безпеку.

"Після нашого втручання в систему безпеки щодо дітей у вигляді розмови з директором – були встановлені камери", - каже Соколова.

Однак такі заходи доступні не всім українським школам. Отож, спеціалісти впевнені, аби вчасно попередити цькування дитини  – батькам слід частіше з нею спілкуватися. І в жодному разі - не ігнорувати проблему.

Телеведуча Яніна Соколова розповіла, як її син став жертвою булінгу

Телеведуча Яніна Соколова розповіла, як її син став жертвою булінгу

Повʼязані теми:

Наступна публікація