Тимошенко зможе стати президентом лише у 65 років

Тимошенко зможе стати президентом лише у 65 років

Тимошенко під час оголошення вироку / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Максимум за тринадцять років судимість Тимошенко (звичайно, якщо обвинувальний вирок вступить в силу) буде погашено, президентом вона зможе стати лише в 2025-му році.

Максимум за тринадцять років судимість Тимошенко (звичайно, якщо обвинувальний вирок вступить в силу) буде погашено, але президентом вона зможе стати лише в 2025-му році.

Як дослідив ТСН.ua, про це свідчить стаття 89 Кримінального кодексу України.

У вироку Тимошенко говориться про 7 років ув'язнення та неможливість упродовж 3 років займати держані посади, але не слід забувати і про 6 років погашення судимості після того, як Тимошенко вийде на свободу.

Що це означає? Коли сплине термін ув'язнення і екс-прем'єр вийде на волю, ще протягом 6 років вона не матиме право обиратися на виборні посади (тобто брати участь у виборах), але через три роки після тюрми зможе бути призначеною на державні посади, тобто працювати чиновником.

Таким чином, якщо нічого не зміниться з процедурою балотування в президенти, то Тимошенко зможе стати главою держави лише у 2025 році, коли їй буде 65 років.

В той же час прем'єр-міністром вона зможе стати в 2021 році, через 10 років після оголошення вироку.

Але на посаду народного депутата Тимошенко зможе зазіхнути лише у 2024 році.

Нагадаємо, вирок Юлії Тимошенко було оголошено 11 жовтня в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Тимошенко засудили до позбавлення волі на 7 років та відшкодування 1,5 млрд гривень "Нафтогазу України".

Вирок Тимошенко викликав хвилю критики в країнах Європи, що може привести до ускладнень у відносинах України з Євросоюзом. За деякими даними, запланована на наступний тиждень зустріч Януковича з представниками Євросоюзу може бути скасована. Представник українського МЗС повідомив, що офіційної інформації щодо цього немає.

Читайте також:

Фанати Тимошенко: "Треба було захопити автозак і звільнити Юлю"

Не все пропало: Тимошенко ще може врятуватися від тюрми

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

Донька Тимошенко влаштувала фотосесію в залі суду

Повʼязані теми:

Наступна публікація