ТСН випробувала три шляхи прискорення видачі біометричних паспортів

Дієвим виявився лише візит до міграційної служби.

В Україні за 2017 рік уже замовили 2,5 мільйони біометричних паспортів, і через такий ажіотаж документи не встигають друкувати вчасно. Замість обіцяних 7 або 20 робочих днів, люди змушені чекати кілька місяців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вінничанка Юлія Постойко з чоловіком та 4-річною донькою Уляною зібрались у відпустку до Європи. Подорож до Італії планували заздалегідь, чоловік та донька свої чіповані документи отримали ще навесні, а от Юлія замовила його на початку серпня. Вона мала отримати документ через 20 днів, але досі чекає на біометрику. У центрі, де жінка подала заявку, їй натякнули, як можна пришвидшити справу. "На сьогоднішній день у нас немає інструкції, як вирішити це питання. Але люди можуть підійти на поліграфкомбінат "України", в електронному вигляді подати заявку, чи на Володимирську, 9 – це ДМС України. Це єдине, що можна", - пояснила керівник центру надання адміністративних послуг Подільської РДА Ганна Щербань.

ВідеоТСН спробувала дізнатись, чи можливо пришвидшити виготовлення біометричного паспорта

На поліграфічному комбінаті можна зустріти таких само шукачів документів – дівчині через день відлітати на навчання в Мілан, а про паспорт – ніяких новин. Представник комбінату пояснює, що раніше приймали заяви на пришвидшення, а тепер – ні. "Заборонили це робити", - каже він. Виробники посилаються на замовників, які дають данні та гроші, за наданими списками й працюють. Від інтерв'ю на поліграфкомбінаті вже не вперше відмовляються, але надсилають письмову відповідь із запевненням, що працюють у тризмінному режимі без вихідних, щоби пришвидшити задоволення попиту громадян.

Замовником є Державна міграційна служба, де також є черга охочих – просто в коридорі люди заповнюють звернення на прискорення процедури. Громадяни сподіваються, що це може мати позитивний ефект, якщо документи оформлені вірно, а підстави для прискорення – вагомі. Ще один шлях – лист на електронну пошту ДМС. Прийом заявки службою означає, що паспорти можуть бути надруковані за прискореною процедурою протягом доби або двох. Посадовці пояснюють, що звертатися до міграційної установи слід лише в тому випадку, якщо вже сплив відведений строк оформлення паспортів або є дуже поважні причини для прискорення процедури. "Якщо у людини є термінова необхідність в операції, наприклад, за кордоном, або ж бувають трагічні ситуації", - пояснив керівник прес-служби ДМС Сергій Гунько.

Фотогалерея Як "народжуються" нові пластикові паспорти для українців: фото з виробництва (15 фото)

Загалом українцям радять не планувати поїздки, не маючи закордонного паспорта на руках, а також не користуватися послугами посередників. Тим часом у столиці відкрили найбільший у країні паспортний сервіс-центр для оформлення біометричних закордонних документів та ID-карток. У міграційній службі певні, що це знизить градус ажіотажу та полегшить життя українцям. Також українців попередили, що на нову хвилю ажіотажу щодо отримання біометричних паспортів варто чекати ближче до новорічних свят. Про це заявив прес-секретар ДП "Документ" Володимир Поліщук. 

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар