У Криму втретє перенесли запуск електростанцій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Причин перенесення енергоблоків кілька.

«Ростех» не зумів вчасно здати електростанції в Криму вартістю 71 млрд руб. і в третій раз запропонував перенести їх запуск. У держкорпорації виникли проблеми з підрядниками і Ростехнаглядом.

Про це пише РБК.

Йдеться про дві електростанції в Криму — Таврійську та Балаклавську ТЕС в Сімферополі та Севастополі відповідно. Про це виданню розповіли дві особи, знайомі з топ-менеджерами «Технопромекспорта» — «дочки» «Ростеха» і підрядника будівництва.

Ці дві електростанції складаються з двох блоків по 235 МВт кожний (загальна потужність двох електростанцій — 940 МВт), перші блоки обох станцій мали запустити 1 вересня 2018 року, другі — 1 жовтня і 1 листопада. Однак перші блоки запустили з запізненням на місяць (1 жовтня), і поки вони працюють в режимі пусконалагодження. Енергоблоки практично безперервно постачають в мережу енергію в обсязі майже 500 МВт. Енергоблоки завантажувалися, коли була така можливість, а іноді взагалі не видавали потужність в мережу, пояснює співрозмовник, близький до одного з профільних відомств.

Причин перенесення енергоблоків кілька, одна з них — претензії Ростехнагляду до будівництва перших енергоблоків, зазначив один зі співрозмовників РБК і це підтвердив представник «Технопромэкспорта». Ростехнадзор знайшов порушення під час будівництва «допоміжних будівель і споруд, що входять в перший пусковий комплекс», будівельно-монтажні роботи досі не закінчені.

«Крименерго» все ще не побудував схеми видачі потужності для підключення до енергосистеми других енергоблоків, пояснює один зі співрозмовників РБК. Головна проблема — з мережами для Сімферопольської ТЕС. Аукціон на модернізацію семи підстанцій для підключення цих енергоблоків «Крименерго» оголосив тільки в травні 2018 року,

Також раніше структура «Ростеха» купила німецькі газові турбіни Siemens (російських турбін великої потужності поки не виробляють - ред), сподіваючись, що санкції проти Криму скасують. Поставка затримувалася, «Ростех» намагався змінити постачальника, але не зміг, і в підсумку змонтував у Криму турбіни Siemens, що викликало міжнародний скандал і нову хвилю санкцій щодо Росії, німецька компанія заявила про припинення співпраці з російськими держкомпаніями.

Нагадаємо, що Крим, який практично не має власної генерації, забезпечують електрикою енергоміст з Краснодарського краю на 800 МВт, запущений в 2016 році, і 18 мобільних газотурбінних установок (МГТЭС) на 405 МВт.

РФ дуже хоче запустити електростанції до нового туристичного сезону, тобто до травня: ціни на півострові досить високі, тому добре щоб за ці гроші хоч електрика була.

ВідеоМосковський суд відмовився арештовувати турбіни Siemens, як того вимагала сама компанія

Залиште свій коментар

Вибір редакції