У НАБУ розповіли, у яких випадках перевірятимуть е-декларації

Перевірки відомостей у деклараціях не входять до компетенції цього антикорупційного органу.

У Національному антикорупційному бюро України заявляють, що перевірка електронних декларацій на предмет незаконного збагачення і внесення до них завідомо недостовірних даних не входить до компетенції відомства.

У заяві НАБУ йдеться, що, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", це є обов'язком Національного агентства з питань запобігання корупції.

НАБУ долучатиметься до перевірки е-декларацій лише за зверненням самого НАЗК, у відповідь на публікації в ЗМІ про недостовірні відомості декларантів та у разі виявлення відомостей, що можуть свідчити про незаконне збагачення чи внесення завідомо недостовірних даних фігурантами проваджень, які розслідують детективи НАБУ.

"Факти, виявлені в ході таких перевірок із боку НАБУ, що свідчитимуть про незаконне збагачення осіб, які не є підслідними Бюро, є підставою для порушення кримінального провадження з боку інших правоохоронних органів", - йдеться у заяві.

У НАБУ звертають увагу, що проведення суцільних перевірок даних, що містять електронні декларації покладене на НАЗК.

Нагадаємо, сезон заповнення електронних декларацій добігає кінця. Ось уже в ніч проти понеділка, 31 жовтня, система не прийматиме інформацію від українських посадовців. Протягом останнього часу чиновники особливо активізувалися. Зокрема, станом на 28 жовтня, декларації подали понад 70 тисяч посадовців. Топ скандальних е-декларацій читайте на сайті ТСН.ua.

ВідеоЕлектронне декларування: дивовижні статки та неймовірне майно чиновників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: