Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Православній церкві України нарахували 7 тисяч парафій

Майже тисяча з них - на Львівщині.

Православна церква України нараховує близько семи тисяч парафій.

Про це розповів очільник церкви, митрополит Епіфаній під час зустрічі з парафіянами храму Успіння Пресвятої Богородиці у місті Дубляни, що на Львівщині, передає його речник Іван Сидор.

Саме на Львівщину припадає майже тисяча парафій. У ПЦУ це називають гарним прикладом і зразком релігійності для всіх інших регіонів України.

"Кожна така парафія, як ваша у Дублянах, – це ніби цеглинка в основі нашого спільного дому - єдиної Помісної Православної Церкви", – зазначив митрополит Епіфаній.

ВідеоДо ПЦУ перейшла громада рідного села митрополита Епіфанія

За таке рішення проголосувала більшість мешканців села Стара Жадова на Буковині. Відкритого конфлікту не було - частина громади, яка була проти, просто проігнорувала збори разом із місцевим священиком.

До ПЦУ перейшла громада рідного села митрополита Епіфанія

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції