У США з'явиться атлас з мапами свідчень Голодомору

У США з'явиться атлас з мапами свідчень Голодомору

Поминання жертв Голодомору в Києві. Ілюстрація / Фото: AFP

У США готують спеціальній атлас до 80-ої річниці Голодомору.

До 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років в Гарвардському університеті підготують спеціальний атлас, який дозволить відобразити масштаби трагедії на картах.

Про це розповів доктор історичних наук, професор Станіслав Кульчицький.

"Я прийняв пропозицію Гарвардського університету буквально місяць тому брати участь у підготовці атласу Голодомору до 80-ї річниці. Це буде грандіозний атлас. Я запропонував вже кілька десятків карт. На мою думку, важливою картою стануть опубліковані в Україні, США і Росії свідоцтва про конфіскацію всієї їжі, позначені в місцях перебування свідків", - розповів доктор історичних наук, професор Станіслав Кульчицький.

За його словами, вчені, зокрема, російські, які не вважають Голодомор в Україні геноцидом, серед іншого аргументують, що немає документів про накази вилучати всю їжу в українських селян. Український історик переконаний, що не можна не брати до відома тисячі свідчень тих людей, які розповідали саме про це.

На його думку, "нам треба переконати російську громадськість і багатьох власних громадян у тому, що сталінська каральна акція була справою рук декількох вищих функціонерів".

"Якщо реальна картина Голодомору стане загальновідомою, то пам'ять про нього перестане роз'єднувати людей", - переконаний Кульчицький.

Він також повідомив, що на сьогоднішній день кількість публікацій у всьому світі на тему українського Голодомору вже перевищила 15 000, з них значну частину становлять спогади людей, які пережили цю трагедію.

Нагадаємо, 58% українців погоджуються з тим, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.

Читайте також:

Україна вшанує пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання

У Львові провели флешмоб "Голодомор за одну хвилину"

Кабмін виділив 4 млн гривень на пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні

Вийшла перша книжка про Голодомор для дітей

Повʼязані теми:

Наступна публікація