У Тернопільській області  хочуть забудувати біатлонну базу

У Тернопільській області хочуть забудувати біатлонну базу

Дата публікації
У Тернопільській області  хочуть забудувати біатлонну базу

Наразі вона у державній власності.

На Тернопільщині державна біатлонна база в Підгородньому, яка тренує олімпійських чемпіонів, перебуває під загрозою руйнації. На лижерулерній трасі майже сотня людей має намір розпочати будівництво житлових будинків. Про чвари між забудовниками і спортсменами, дивіться у сюжеті ТСН. 19:30.

У Підгородньому біатлоністи тренуються по колу - два з половиною кілометри траси, мчать із швидкістю близько 60 км/год. На спуску - стрільбище. Взимку вони їздять на звичайних лижах, влітку - на роликових. Усередині їхньої траси, яка утворює замкнене коло, люди приватизували земельні ділянки.

70 людей хочуть розпочати будівництво хат посеред біатлонної бази на Тернопільщині

70 людей хочуть розпочати будівництво хат посеред біатлонної бази на Тернопільщині

"Тут раніше були городи, змінили цільове призначення, дали під садівництво, а садівництво дозволяє будувати садові будинки розміром до 300 м кв", - каже Віктор Щур, президент федерації біатлону Тернопільської області.

Втім, як переконує бронзовий призер чемпіонату світу Олександр Починок, зміна цільового призначення і є порушенням закону. На цьому ґрунті й виник конфлікт між власниками наділів і спортсменами. Селяни, які колись отримали ці ділянки як майнові паї, з одного боку. А з іншого-містяни, які частину ділянок у них скупили і хочуть будувати будинки, але їм заважають біатлоністи, оскільки вони не мають доступу до власних наділів.

Представники обох конфліктуючих сторін зібралися у сільському будинку культури, де мали намір вирішити цю проблему. Але конфлікт лише розгорівся. Так, кооператив землевласників “Між лісами” зробив запит до Держгеокадастера, аби з'ясувати ,у чиїй власності земля, і отримав відповідь, що вона - загального користування. У сільському клубі пропонують спортсменам звести місток, по якому проходитиме лижеролерна траса, а під нею їздитимуть автівки.

Спортсмени категорично проти і наголошують, що спортивно-учбова база має майже півстолітню історію. Там підготували чемпіонів світу та Європи, переможців Олімпійських та Паралімпійських ігор. А нині, вважають біатлоністи, на Тернопільщині цей вид спорту намагаються знищити, його забудовують.

Вони закликають надати людям земельні ділянки в іншому місці. Адже, таке сусідство з базою, де стріляють, ще й небезпечне. Вони просять втрутитися у конфлікт керівництво держави та готують документи до суду.

Кореспондентка ТСН Світлана Павук.

Наступна публікація