Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна простилася з генієм думки Мирославом Поповичем

Філософ встиг завершити головну працю свого життя та побачити її виданою.

На Байковому цвинтарі поховали академіка та філософа Мирослава Поповича. Директор Інституту філософії НАНУ пішов у кращі світи на 88-му році життя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мирослав Попович вивчав філософію у Київському національному університеті, вчителював, а потім поринув у наукову роботу.  На його час припали всі переламні моменти ХХ століття: розвінчання культу особи, відлига, перебудова, розпад Радянського Союзу та становлення України. "Перш за все, від нього залишиться незалежна Україна. Він один з небагатьох інтелектуалів, який приєднався до Руху. Якщо ви пам’ятаєте, відстояв у дебатах із Кравчуком ідею незалежної Україні. Це залишиться назавжди", - пригадує доктор філософських наук Євген Бистрицький.

ВідеоУкраїнці віддали останню шану видатному ученому Мирославу Поповичу

Український учений-філософ пішов на 88-му році життя. Директор Інституту філософії Академії наук - де він пропрацював усе життя - то тільки офіційна його посада. Для мільйонів українців Мирослав Попович був моральним авторитетом.

Українці віддали останню шану видатному ученому Мирославу Поповичу

Попович був одним з фундаторів Народного Руху України – першого опозиційного до КПРС об’єднання в радянській Україні. "Ми з ним виборювали Рух, ходили на конфронтації з великим, білим і пухнастим Кравчуком Леонідом. Я робив неоковирно, Попович це робив віртуозно", - каже поет Іван Драч. Після дебатів на телебаченні з Леонідом Кравчуком Мирослав Попович прокинувся знаменитим, однак у політику не пішов, бо ніколи не хотів цього. Натомість з позиції філософа дарував народу такі думки, котрі ставали духовними орієнтирами для мільйонів українців.

Філософ приєднався до Помаранчевої революції у 2004 році та до Революції Гідності в 2013 році. У часи Януковича, коли регіонали намагалися переглянути погляд на Голодомор, Попович закликав владу не викривляти історичних фактів. Тоді ж він став членом ініціативної групи "Першого грудня", котру створили українські інтелектуали, аби підштовхнути владу і громаду до діалогу. "На наших очах відбувається саморуйнування держави!" - відверто писав Попович у своєму блозі. "Завжди був зацікавлений у всіх подіях, що відбувалися в Україні. Він був орієнтиром, по якому можна було рухатися кожній людині в Україні", - вважає директор національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

Попрощатися з Мирославом Поповичем прийшло безліч киян – його учні, науковці, політики, серед них і президент та прем’єр-міністр. Його близькі друзі сьогодні згадували, яким він був невибагливим у буденному житті. А ще філософ страшенно любив куховарити, і в процесі розповідати різні історії. Про його фірмовий борщ ходять легенди. Попович до останнього намагався працювати, і в останні роки видав найфундаментальнішу свою працю - "Червоне століття". У ній показано весь шлях, який пройшла країна за останні 100 років.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції