Перейти до змісту
Україна та Туреччина підписали угоди про співпрацю в оборонній сфері

Україна та Туреччина підписали угоди про співпрацю в оборонній сфері

В одному з документів йдеться про наміри спільно будувати бойові кораблі, безпілотники та турбінні двигуни.

У Стамбулі сьогодні, 16 жовтня, під час зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана було підписано низку двосторонніх документів. Зокрема, сторони домовилися про співпрацю в оборонній сфері.

Про це повідомляє сайт президента України.

Так, міністр оборони України Андрій Таран та голова Державного агентства з питань оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір підписали Меморандум про наміри між Міноборони та Державним агентством з питань оборонної промисловості Турецької Республіки про проєкти в оборонно-промисловій галузі.

"Меморандум відзначає прагнення України й Туреччини розвивати свої оборонно-промислові програми та зміцнювати оборонні спроможності, а також встановити взаємовигідну довгострокову співпрацю на основі взаємоповаги та врахування інтересів один одного. У документі окреслюються наміри сторін започаткувати й імплементувати спільні проєкти з будівництва бойових кораблів, БПЛА та всіх видів турбінних двигунів", - йдеться у повідомленні.

Також Таран та міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар підписали Рамкову військову угоду між урядами обох країн.

"Угода укладається з метою створення правових засад для розширення та поглиблення чинного українсько-турецького співробітництва у сфері оборони, а також визначає порядок такої співпраці. Документ, зокрема, визначає напрями співпраці, принципи співробітництва, режим безпеки класифікованої інформації, порядок обміну розвідувальною інформацією, правове регулювання діяльності фахівців, відряджених кожною зі сторін, відшкодування можливих збитків, порядок вирішення спорів тощо", - зазначається на сайті президента.

"Ми маємо спільну точку зору і щодо подальшої співпраці у сфері безпеки та оборони, зокрема безпеки на Чорному морі та реалізації євроатлантичного курсу України", – сказав Зеленський після підписання двосторонніх документів.

Глава держави наголосив, що підписання Рамкової військової угоди між урядами України й Туреччини та Меморандуму між міністерствами оборони двох країн відкриває нові можливості для військового та військово-технічного співробітництва.

Нагадаємо, Україна та Туреччина домовилися прискорити укладання угоди про вільну торгівлю. Попри ситуацію із COVID-19 Україна та Туреччина зберегли позитивну динаміку двосторонньої торгівлі. 

Відео У Стамбулі підписали військову угоду між Україною та Туреччиною

Нову військову угоду між Україною та Туреччиною підписали сьогодні в Стамбулі. Сюди на день прилетів президент Зеленський разом із дружиною та урядовою делегацією. Договір уклали за результатами зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Тексту документа ще не оприлюднили, однак уже відомо, що сторони розширять військову співпрацю в 20-ти напрямах. Також Зеленський відвідав Фанар, де разом із Вселенським патріархом Варфоломієм помолилися за Україну в патріаршому храмі. Президент запросив патріарха до Києва, однак через пандемію коронавірусу це станеться не скоро.

У Стамбулі підписали військову угоду між Україною та Туреччиною

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин