Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські лікарі масово виїжджають на роботу до Європи

Медзакладам вже не вистачає до 30% персоналу

Щотретій виїхав. В українських лікарнях катастрофічно бракує персоналу. Звільняються лікарі та медсестри. Насамперед - молоді, амбітні й найкваліфікованіші. Адже саме такі потрібні в Польщі, Чехії, Угорщині та Словаччині. І хоча медикам доводиться йти на професійне пониження, їхні заробітки за кордоном інколи на порядок більші, ніж на батьківщині, йдеться в ТСН.16.45.

«Не завжди можемо дозволити собі, щоб працювало 14 операційних столів, бо фізично не вистачає медичного персоналу», - кажуть в операційному блоці подільського центру онкології.

Тут 12 операційних сестер і всі працюють із додатковим навантаженням.

«Ми намагаємося якимось чином перекривати, планувати наш операційний день, щоб не зменшувати кількість операцій», - каже операційна медсестра.  

Це означає, що одна медсестра в операційній проводить по 6 годин на день.

Лише за цей рік з подільського центру онкології звільнилися 74 людини. Це санітарки, медсестри, лікарі і основна причина - це рівень заробітної плати.

Максимум зі всіма доплатами операційна сестра може заробити  4,5 тисячі. Від її кваліфікації залежить перебіг операції. Щоби навчити професійну операційну сестру, минає не один рік.

В онкоцентрі 7 вакансій лікарів, а серед інтернів тільки й розмови - довчитися в Україні і підтвердити диплом за кордоном.

Віталій Івасенко починав в Україні з районної лікарні. Потім працював у приватній клініці.  7 років терапевтичного стажу. Покинув усе і переїхав до Польщі.  Нині працює зі старими людьми в приватному будинку опіки.

Щоб отримати лікарську ліцензію, потрібно скласти тест на знання польської мови, іспит, що підтверджує диплом, пройти рік стажування в місцевій лікарні і по закінченні знову ліцензійний екзамен. На це потрібен час і близько тисячі євро.

«Треба було вивчити всю медицину, тільки польською, мовою і здати іспит. Вся родина мені допомагала, всі працювали, щоб я нічого не робив, а лише вчився і займався тільки цим», - каже лікар.

Повертатися Віталій не збирається. Навпаки - планує якнайшвидше перевезти до Польщі родину.

«Така ж робота, але умови кращі, зарплата - така сама ставка, що у нас в гривнях, тільки тут в злотих, відповідно в 7 разів більше», - розповідаю чоловік.

Для самих поляків це невеликі зарплати. І в їхніх лікарнях теж кадровий дефіцит - медики їдуть на роботу в Німеччину, Австрію.

«Є дуже сприятливі умови, у Польщі не вистачає медперсоналу, лікарів, спеціалістів і Польща дуже розраховує на Україну», - кажуть в кадровій агенції.

Українські лікарі за кордоном ідуть на пониження професійного статусу, але фінансово виграють.

«Заробітки лікарів залежать від кваліфікації. Починаються від 800 євро і до кілька десятків тисяч євро», - каже  агент.

Руслан Сорока працює у компанії, яка допомагає українським лікарям працевлаштуватися в Польщі. Запитів, каже, щороку  більшає.  Чекають на наших медиків і лікарні Чехії, Угорщини та Словаччини.

Офіційно в Україні не рахують лікарів, що їдуть працювати за кордон. Однак нині в шпиталях бракує третини медичного персоналу - це приблизно 40 тисяч лікарів і 20 тисяч медичних сестер.

Залиште свій коментар

Вибір редакції