Українські вчені знайшли на дні Чорного моря два невідомих кораблі та літак

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Знахідки досить замулені, однак придатні для подальшого вивчення.

Науково-дослідницька експедиція виявила в північно-західній частині Чорного моря невідомі раніше затонулі судна і літак. Про це вчені розповіли по завершенні місії в місті Чорноморськ Одеської області, повідомляє УНІАН.

"Ми зняли більше 70 квадратних кілометрів. Отримана інформація є унікальною. Коли всі дані будуть оброблені, вони увійдуть до бази океанографічних даних", - розповів представник державної установи Науковий гідрофізичний центр НАН України Сергій Федоссенков. Він пояснив, що гідроакустичні дослідження виявили два невідомих затоплених судна і замулений літак. Це – далеко не всі цікавинки, знайдені під час кількаденної роботи експедиції "Чорне море-2018".

ВідеоНа Одещині в море зсунулося близько кілометра узбережжя з ґрунтом та деревами

Масштабний зсув ґрунту у курортному селищі Санжейка на Одещині. В море впала земля та дерева - ділянка схилу довжиною близько кілометра. Ніхто не постраждав, хоча саме на цій ділянці в сезон туристи полюбляють напинати намети. Від місця зсуву до найближчих будинків залишилося менше сотні метрів. Втім місцева влада запевняє, загрози помешканням немає. 

На Одещині в море зсунулося близько кілометра узбережжя з ґрунтом та деревами

За словами начальника відділу навігаційного забезпечення мореплавства і маякової служби державної установи "Держгідрографія" Миколи Голодова, загальна протяжність маршруту експедиції склала 302 км. "Наш шлях був від Одеси до Тендерівської коси", - сказав він. А керівник згаданої установи Олександр Щипцов розповів, що результати експедиційних досліджень будуть використані для створення безпечних умов судноплавства, інформування про можливі зміни морського середовища, видання морських навігаційних карт, керівництв і посібників для плавання на морських водних шляхах України.

Дослідження відновлюють вітчизняну інформаційну гідрографічну базу, яку частково втратили після подій 2014 року, зокрема, анексії Криму Росією. У першу чергу науковці працювали на жвавих торговельних морських маршрутах. Незабаром учені планують ще одну комплексу експедицію загальноєвропейського значення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції