Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада дала "зелене світло" удосконаленню роботи Держбюро розслідувань

За ухвалення законопроекту проголосували 265 депутатів.

У четвер, 17 травня, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №5395-д щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань.

Законопроект підтримали 265 нардепів, а за його підготовку до другого читання за скороченою процедурою проголосував 251 депутат.

Закон "Про Державне бюро розслідувань" ухвалили у листопаді 2015 року, проте вже під час формування Бюро проявилися технічні недоліки цього закону.

"Без цього законопроекту ми не можемо вибрати працівників на 140 керівних посад, а також сформувати оперативний блок", - сказав директор ДБР Роман Труба.

Законопроект, зокрема, вводить посаду оперуповноваженого, через її відсутність в переліку посад, які прописані в законі, ДБР не може оголошувати конкурси на весь оперативний блок.

Документ дозволяє окремим підрозділам ДБР здійснювати оперативно-розшукову діяльність. За чинного законодавства це лише підрозділи внутрішньої безпеки та забезпечення особистої безпеки.

Державне бюро розслідувань - це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями - за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

Нагадаємо, у Державному бюро розслідувань затвердили склад ради громадського контролю. До складу ради вибрали 15 осіб.

ВідеоЗагадковий Труба: новий очільник Державного бюро розслідувань розповів, за кого візьметься в першу чергу

Роман Труба несподівано очолив потужний орган - аналог ФБР - Державне Бюро розслідувань, керувати яким мріяв навіть військовий прокурор Анатолій Матіос. У бюро буде працювати 1500 спеців, почнеться робота у вересні 2018 року. А самого очільника Романа Трубу, зокрема про його роботу в команді Пшонки, розпитала Даша Счастлива.

Загадковий Труба: новий очільник Державного бюро розслідувань розповів, за кого візьметься в першу чергу

Залиште свій коментар

Вибір редакції