В Україні ліквідували комісію з люстрації суддів

За рік роботи комісія не надіслала жодного висновку. 

Вища рада юстиції України ухвалила рішення  про припинення діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Про це повідомляє прес-служба ВРЮ.

Комісія займалася проведенням спеціальної перевірки суддів в рамках посилення заходів щодо розгляду питань про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв'язку з порушенням присяги. Вона створювалася на рік, а оголошення про утворення Комісії було опубліковано 12 червня 2014 року в газеті "Голос України".

Через завершення строку повноважень комісії, ВРЮ на засіданні 9 червня 2016 року ухвалила рішення щодо припинення діяльності ТСК з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

"Сьогодні нами на засіданні ВРЮ було прийнято рішення про припинення діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. До цього часу були сумніви, чи діє ТСК? Проте рік роботи показав, що жодного висновку до нас не надійшло. Вони й не могли надійти, бо відповідно до закону (Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні". – Ред.) діяльність Комісії була припинена і її члени з різних причин не могли розглядати матеріали. На жаль, ТСК завершила передачу матеріалів до ВРЮ лише у квітні 2016 року. Нині ці матеріали розподілені між членами ВРЮ", - заявив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

Нагадаємо, раніше нардеп Єгор Соболєв повідомив, що Конституційний суд планує скасувати люстрацію посадовців, які працювали на керівних посадах за часів екс-президента Віктора Януковича. За його словами, це є платою Опозиційному блоку за їхнє голосування минулого тижня за запропоновані Петром Порошенком поправки до Конституції у частині правосуддя.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: