Інфляція в Україні уповільнює оберти. Головні причини

У річному вимірі інфляція становить 7,5%.

У травні 2016 року інфляція в Україні сповільнилася до 0,1%, а в річному вимірі – до 7,5%.

Такі дані наводить Державна служба статистики.

"Динаміку цін протягом місяця зумовлювали як загальна тенденція до послаблення інфляційного тиску, так і коригування адміністративно регульованих тарифів. Свідченням загальної тенденції на послаблення інфляційного тиску було зниження базової інфляції до 0,2% у місячному вимірі та 8,8% у річному вимірі – дещо швидше, ніж очікувалося. Уповільнення базової інфляції, як і раніше, визначали зміцнення гривні, а також слабкий споживчий попит та ефекти від зниження цін на окремі сирі продовольчі товари. Зокрема, овочі подешевшали на 5,8% за місяць завдяки сезонному розширенню пропозиції як за рахунок ранніх овочів внутрішнього виробництва, так і імпорту. Також у травні знизилися ціни на молоко та молочну продукцію, що пов'язано насамперед з сезонним чинником та з утриманням низьких цін на молокопродукти на зовнішніх ринках. Низький споживчий попит та розширення пропозиції зумовили зниження цін на цукор", – прокоментували у Нацбанку.

Проте здорожчали м'ясо, м'ясопродукти та яйця.

"Зростання цін перед пасхальними святами було враховане в показниках інфляції за травень. Як наслідок, ціни на сирі продукти харчування в травні загалом підвищилися на 0,2% у місячному вимірі", – наголосили в НБУ.

Водночас адміністративно регульовані ціни знизилися на 0,5% у місячному вимірі.

"З одного боку, з 1 травня ціни на газ для населення були знижені на 4,3%. З іншого боку, минулого місяця подорожчали тютюнові вироби та алкогольні напої, що пов'язано з відкладеними ефектами підвищення акцизів у першому кварталі та ціновою політикою окремих виробників", – констатує регулятор.

Пальне на українських АЗС здорожчало на 5,8% у місячному вимірі – через зростання світових цін на нафту.

У Нацбанку переконані, що нинішні показники інфляції дозволять вийти на прогнозований її показник у 12% (плюс/мінус 3%) за підсумками 2016 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: