В Україні очікують ще понад 300 тисяч доз вакцини проти COVID-19: кого щепитимуть

Дата публікації
Перегляди
921
В Україні очікують ще понад 300 тисяч доз вакцини проти COVID-19: кого щепитимуть

УНІАН

За словами Степанова, ситуація в світі з вакцинами дуже напружена.

Вже у четвер, 22 квітня, в країну надійде понад 300 тисяч вакцин виробленої з Південної Кореї. Частину цих вакцин залишать для другого щеплення, а частиною проведуть перше вакцинування українців.

Про це у коментарі ТСН заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Я підписав наказ щодо реєстрації в Україні вакцини AstraZeneka, яка вироблена на південнокорейському майданчику. Це та вакцина, яка має приїхати в рамках ініціативи COVAX. Згідно з повідомленням COVAX, літак заброньовано на 22 квітня - тобто в четвер вона повинна бути в Україні - 367 тисяч доз", - зазначив він.

За словами міністра, частину цих вакцин залишать для другого щеплення, а частиною проведуть перше вакцинування українців.

"Ситуація в світі щодо вакцин, ми повинні говорити це відверто, вона дуже напружена. Я вважаю, що по суті світова кампанія з вакцинації майже провалена з точки зору саме доступу до вакцин. Ми бачимо, що зараз відбувається в світі. Країни, на території яких знаходиться виробництво, вони повністю закривають експорт вакцин. І ми це відчули на собі", - сказав Степанов.

Новини України: ТСН розпитала у міністра охорони здоров'я про карантин під час Великодня

Новини України: ТСН розпитала у міністра охорони здоров'я про карантин під час Великодня

За його словами, якщо подивитися по законтрактованих і проплачених стовідсотково контрактах з боку МОЗ, Україна на цей час повинна була б вже мати 3,9 млн доз вакцин. І це без урахування COVAX.

Також Степанов упевнений, щоб темпи вакцинації були задовільними - потрібна вакцина всередині країни.