В Україні створили сучасний онлайн-сервіс з вакцинації

В Україні створили сучасний онлайн-сервіс з вакцинації

Фото: УНІАН

У додатку можна вибудувати графік щеплень та отримати рекомендації.

Перший онлайн-сервіс про вакцинацію українською мовою запустив в Інтернеті київський педіатр. Програма допомогає розробити спеціально під кожну людину чи дитину індивідуальну схему та графік  вакцинацій, враховуючи уже зроблені, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Така спроба не перша, але особливість цієї в тому, що вона незалежна від виробників вакцин, а створена на основі останніх рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, та є безкоштовною для користувачів.

Перша українська програма - своєрідна онлайн-консультація, яка дозволяє не заходячи фізично в кабінет лікаря, створити індивідуальну схему щеплень -  уже набирає популярності в  Мережі.

9-місячна киянка Ебі  “тестує” на собі нову українську розробку. Її мама створює в програмі графік щеплень для доньки. Родина дівчинки серед тих, які багато мандрують світом і роблять усі щеплення понад український календар щеплень. 

Маму Ебі цікавлять дані про всі додаткові вакцини в Украні, які рекомендовані в світі. Адже часто на ці препарати доводиться чекати місяцями, поки вони стануть доступні в клініках.

Автор онлайн-сервісу про вакцини - аспірант  із дитячої імунології - створював програму власноруч у вільний від роботи час,  і не чекав на ажіотаж, який отримав. Есперт із вакцинації  однозначний - в Україні, яка має найнижче в світі охоплення щепленнями, досі  є прогалина з фаховими підборами графіків вакцинації.

“Зустрічаємось з досить застарілими рекомендаціями щодо поєднання вакцин між собою і термінами”, - каже лікар.

Саме тому схожі програми з підбору щеплень затребувані. Аналог  такої програми, щоправда  проінвестований виробником, уже є. У соцмережах популярні групи, де лікарі відповідають онлайн  про вакцинацію.  Медичні есперти ж констатують -    українців до щеплень, як єдиного захисту від смертельних недуг, повернули смерті після кору нещеплених людей.

В Україні лише за останній тиждень заслабли на кір понад 2,5 тисячі людей. І вже цього року від кору померли 10 людей.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Наступна публікація