В Україні вже 2025 року можуть зникнути звіроферми

В Україні вже 2025 року можуть зникнути звіроферми

Фото: Associated Press

Кожен рік в Україні забивають 630 тисяч норок заради хутра.

27 тисяч українців підписали петиції про заборону звіроферм в Україні. Тепер законопроект про заборону звіроферм уже зареєстрували у Верховній раді. Якщо його ухвалять, хутрове виробництво заборонять від 1 січня 2025 року. Про це розповіли в ефірі "ТСН.Ранок"

Згідно зі світовою оцінкою Світового банку, виробництво хутра - шкідливе для довкілля. Його відходи містять важкі метали, антибіотики, гормони й віруси. Коли їх неналежно утилізують, все це потрапляє в ґрунт і воду.

"Офіційно на території України діє 37 звіроферм. Щорічно у них вбивають понад 630 тисяч норок. Більшість продукції йде на експорт. В Україні ж залишаються відходи, які буквально отруюють працівників ферм та людей, що мешкають по сусідству", - розповідає Антон, який бореться за заборону звіроферм вже 7 років.

Як відомо, у Британії, Австрії, Чехії, Сербії, Словенії, Хорватії, Македонії, Люксембурзі, Боснії та Герцеговині, Нідерландах ухвалено заборону хутряних ферм, а у Німеччині, Данії, Латвії, Естонії, Польщі та інших країнах нині триває розгляд відповідних законопроектів.

Нагадаємо, 2018 року на тижні моди в Лондоні уперше повністю відмовилися від хутра. Таке рішення ухвалили після опитування, в якому взяли участь дизайнери. Раніше модний дім "Версаче" також відмовився від хутра, аби не вбивати тварин заради моди.

Мода без хутра. Жан Поль Готьє більше не використовуватиме натуральне хутро у колекціях

Мода без хутра. Жан Поль Готьє більше не використовуватиме натуральне хутро у колекціях

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація