В Україні запровадили тестування на антитіла до коронавірусу: кого тестуватимуть

В Україні запровадили тестування на антитіла до коронавірусу: кого тестуватимуть

Фото: Associated Press

Тести проводитимуть разом з ПЛР-тестуванням

На сайті МОЗ оприлюднили наказ про затвердження змін до стандартів медичної допомоги при COVID-19, яким в Україні запроваджується лабораторне тестування на коронавірус методом імуноферментного аналізу (ІФА).

"Лабораторне тестування на COVID 19 проводиться з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і методу імуноферментного аналізу (ІФА)", – йдеться в пункті 4 оновлених Стандартів медична допомога "Коронавірусна хвороба COVID-19".

Також у наказі перераховано категорії осіб, які підлягають тестуванню методами ПЛР та ІФА, біологічний матеріал, що підлягає дослідженню, строки відбору матеріалу та перелік самих тестів. Перелік осіб, яким повинні робити ПЛР і ІФА-тести:

♦ Пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби;

♦ Пацієнти з пневмонією;

♦ Особи, які контактували з підтвердженим випадком;

♦ Особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції;

♦ Медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або доглядають за хворими COVID-19 в умовах стаціонару;

♦ Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих COVID-19;

♦ Працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла;

♦ Працівники Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби;

♦  Інші медичні та фармацевтичні працівники.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що між ІФА-тестами та ПЛР-тестами (полімеразна ланцюгова реакція) є відмінність: ІФА-тести визначають антитіла до збудника інфекції, тобто, чи зустрічалась людина з дією інфекції, чи перехворіла вона, а ПЛР-тести визначають наявність геному в організмі людини.

Він додав, що визначати результати тестів імуноферментного аналізу на визначення антитіл зможуть лабораторії, які розташовані безпосередньо в лікарнях. “Ми маємо більшу кількість лабораторій, які можуть встановлювати результати по ІФА-тестуванню. Ці лабораторії, зокрема, встановленні в наших лікарнях, тому ми суттєво розширюємо наші можливості”, – розповів міністр.

Крім того, Максим Степанов зазначив, що запровадження ІФА-тестування по Україні допоможе розширити кількість осіб, яких потрібно перевірити на наявність COVID-19.

В Україні почали розробку препарату від коронавірусу на основі антитіл до COVID-19

В Україні почали розробку препарату від коронавірусу на основі антитіл до COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація