В Україні змінюється порядок атестації науковців

Дата публікації
Перегляди
2564
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні змінюється порядок атестації науковців

Фото: pixabay.com

Урядовці обіцяють, що він стане демократичнішим.

Кабінет міністрів України постановою від 3 квітня затвердив новий порядок атестації науковців. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

У МОН зазначають, що зміни дозволять зробити процес більш демократичним та об’єктивним. "Вчених оцінюватимуть за конкретними показниками, з’являються "запобіжники" щодо впливу на атестацію керівника установи та безпосереднього керівника науковця, стають жорсткішими вимоги до академіків та полегшуються – до науковців-військових, що зараз захищають Україну", - наголошують у профільному міністерстві.

Міносвіти підготувало зміни в вартості навчання у вишах

Міносвіти підготувало зміни в вартості навчання у вишах

"Зміни, які ми зараз приймаємо, назріли давно. В руках керівників установ в процесі атестації наукових працівників було зосереджено забагато повноважень, що робило вчених залежними від думки та ставлення однієї людини. Така монополія є неприпустимою. Тому ми передали частину цих повноважень вченій раді установи", – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освітяни наголошують, що тепер з’являться чіткі критерії щодо якості наукових результатів, викладацької діяльності, національної та міжнародної співпраці тощо, тому оцінювати роботу науковця на власний розсуд керівник більше не зможе. Ці критерії будуть єдиними для всіх наукових галузей і підтверджуватимуться документально. Допуск до атестаційної комісії не потребуватиме обов’язкового погодження керівником, тож захист відбудеться навіть у разі конфлікту претендента з ученим-керівником.

"Інша актуальна зміна стосується переліку осіб, які не підлягають атестації. Зокрема, прибрані "привілеї" для академіків та членів-кореспондентів, які займають наукові посади. Раніше ж вони могли уникати атестації, посилаючись лише на свій поважний статус. Водночас у документі передбачено можливість відтермінувати атестацію тих наукових працівників, що проходять військову службу за призовом або контрактом на час дії особливого періоду. Це ж стосується тих науковців, які під час військової служби отримали поранення та лікуються у медзакладах, а також потрапили у полон чи визнані безвісно відсутніми", - наголошують у МОН.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2564
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація