Верховний суд дав зелене світло звільненню суддів Майдану

Тепер за звільнення цих суддів мають проголосувати нардепи.

Верховний суд України визнав порушення присяги двома суддями, які виносили рішення щодо активістів Революції Гідності. 

12 липня, як прокоментували ТСН у суді, розглядались справи п'яти суддів: щодо Алли Чалої та Юлії Швачач підтримано рішення Ради юстиції, визнавши рішення Вищого адміністративного суду України помилковим, тобто визнано порушення ними присяги. Справу Марцинкевича відправили на новий розгляд до Адміністративного суду, а справи Сіромашенко та Васильєвої - перенесли на вересень.

"Поки їх офіційно не звільнено вони продовжують виконувати свої обов'язки, за винятком розгляду справ. Вони не здійснюють правосуддя", - зауважила речник Верховного суду.

Адвокат родин Небесної сотні Роман Маселко сподівається, що такі рішення увійдуть у звичну практику, коли стосується справ суддів Майдану.

"Верховний суд вчора сформував практику. І вочевидь інші справи вже будуть йти по тій практиці, як було вирішено вчора. Я дуже на це сподіваюсь", - зауважив Маселко у коментарі ТСН.

Після рішення Верховного суду тепер справа за Верховною Радою – вони мають проголосувати за звільнення цих суддів. Далі, сподівається адвокат, стосовно суддів відкриють кримінальні справи. Втім, Маселко також впевнений, що рішення Верховного суду оскаржать у Європейському суді.

Загалом, каже Маселко, є заяви щодо 330 суддів, яких вважають винними у винесені неправосудних рішень щодо активістів. Однак, цей перелік не остаточний – там можуть бути особи, яких обвинувачують помилково, а є й ті, хто поки не потрапив до переліку.

"У нас відбудуться реальні зміни лише тоді, коли хоча б 100 суддів будуть не просто звільнені, отримують реальні покарання. Тоді оця впевненість у своїй безкарності зламається. Зараз судді керуються не законом, а вказівками. А все тому, що вони не бояться порушити закон, а бояться порушити вказівки. Нам треба це поміняти. І власне покарання зможе це поміняти", - впевнений адвокат.

Кореспонденти ТСН Ольга Нескородяна та Влад Долецький

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: