Як вибрати біотуалет для квартири, будинку, на дачу: корисні поради

Автор
Ганна НосоваГанна Носова
Дата публікації
Перегляди
9514
Час на прочитання
4 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як вибрати біотуалет для квартири, будинку, на дачу: корисні поради

Як вибрати бііотуалет

Які бувають біотуалети, поради, як вибрати портативний біотуалет для квартири, будинку, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Внаслідок ракетних ударів Росії по інфраструктурі країни ризики має і система каналізації. За відсутності світла та води можуть не працювати станції, які перекачують нечистоти з мережі до відстійників. Багато українців замислюються над вибором біотуалетів для квартир, будинків. Портативні біотуалети можуть знадобитися на дачі та в поїздках.

Якщо немає каналізаційної системи, якщо вона не працює, немає можливості до неї під'єднатися, можна скористатися біотуалетом.

Які типи біотуалетів бувають, як вони працюють

Залежно від способу, яким чином обробляються відходи, біотуалети поділяються на:

  • хімічні, або рідинні, де відходи переробляються рідкими побутовими хімічними засобами;
  • торф'яні, які функціонують внаслідок компостування під дією торф'яних бактерій;
  • електричні, які під дією високої температури спалюють відходи до попелу або підсушують до компосту.

Конструкція всіх типів біотуалетів мало чим відрізняється. Більшість із них мають верхній та нижній баки. Нижній бак призначений для скидання і накопичення відходів життєдіяльності. У верхньому баку, в залежності від виду і конструкції, зберігаються сухі продукти для засипання фекалій або рідина для тих самих цілей. Залежно від моделей, туалети мають різні аксесуари.

Хімічні або рідинні типи біотуалетів можуть застосовуватися як у закритому приміщенні, так і на дачі. Якщо у квартирі немає проблем з підключенням до електричної мережі, доцільно використовувати електричні біотуалети. Вони можуть мати систему зливання та інші зручні функції. Але і вартість їхня вища за інші типи туалетів.

Як працюють рідинні, хімічні біотуалети, чому вони підходять для квартири

Біотуалети хімічного типу складаються з місткості для збирання відходів та зливного боксу для санітарної рідини, розчину води з хімічним засобом.

Такий біотуалет є спеціальною конструкцією для збирання відходів, один із резервуарів якого необхідно періодично спустошувати і викидати «перероблені» маси. Головна особливість такої моделі – автономність, високий ступінь герметичності та максимальне поглинання запахів.

Хімічні засоби, які використовуються для таких туалетів, розщеплюють, дезінфікують  відходи, усувають запахи. Зазвичай кожен виробник вказує на сумісність конструкцій з тими чи іншими рідинами для очищення.

Для хімічних біотуалетів використовують формальдегідні (блакитного кольору), амонієві (зеленого кольору) та біологічні (з пробіотиками та натуральними ензимами) рідини.

Як користуватися рідинними, хімічними біотуалетами

Перед використанням резервуари наповнюються спеціальними очищувальними рідинами. Рідина у верхньому баку відповідає за дезінфекцію та усунення запахів, у нижньому – за розщеплення відходів. Верхній резервуар заправляється водою. Щойно резервуар із відходами заповнюється, його необхідно зняти, очистити та встановити назад у пристрій.

Серед усіх типів портативних туалетів хімічні туалети вважаються найгерметичнішими, вони найкраще борються із запахами. Тому їх можна використовувати навіть у квартирах чи кімнатах людей похилого віку.

Рідинні туалети можуть бути переносними, з малою місткістю, або стаціонарними. Є навіть компактні варіанти, які можна взяти з собою в машину.

Як працює торф'яний чи компостний туалет

Це ідеальне рішення для дачного будинку. Такі типи туалетів переробляють відходи торф'яними бактеріями, отриманий компост можна використовувати як добриво для городу, клумби, саду.

Після використання біотуалета на конструкції натискається спеціальна ручка, внаслідок чого торф'яний наповнювач потрапляє в основний компостний бокс. Під дією торф'яних бактерій відходи компостуються.

Може використовуватися як на вулиці, так і всередині приміщення. Якщо у приміщенні, то лише в окремій кімнаті, яка добре вентилюється.

У квартирі торф'яний туалет використовується рідше лише тому, що незручно спорожняти бак, який наповнився. Якщо на дачі вміст торф’яного туалету використовують для подальшого отримання компосту, то у квартирі його вміст просто нікуди утилізувати.

Звичайний торф не годиться для застосування в біотуалеті. Оскільки природний вміст мікроорганізмів занадто маленький для швидкого розпаду відходів, необхідно купувати спеціальні упаковування торфу, збагаченого живими бактеріями.

Принцип роботи електричного біотуалета

В наших реаліях відсутності електропостачання, це – найменш вдалий варіант, тому що його експлуатація передбачає обов’язкове підключення до електричної мережі. Крім того, під час використання у приміщенні повинна бути обладнана примусова вентиляція.

Електричні біотуалети переробляють продукти розпаду у вже готовий компост. У них нема потреби поділу фекальних мас на фракції. Всі вони потрапляють до спеціально підготовленої торф’яної суміші. Там за тим же принципом, що і в торф’яних біотуалетах, відбувається розщеплення органіки. Однак процес тут набагато швидший через те, що підтримується оптимальна температура для життєдіяльності мікроорганізмів. За допомогою перемішування і висушування фекальні маси переробляються в повністю готовий компост. Його можна просто з туалета викидати на землю.

Серед варіантів електричного туалета є й такі, де бак біотуалета розділений на дві частини. До однієї надходять тільки рідкі відходи, до іншої – тверді. Вони не змішуються один з одним. Висушені всередині туалету тверді відходи можуть бути використані для приготування компосту.

Серед недоліків такого типу туалетів – не лише необхідність електричного струму, а й дорожнеча.

 Читайте також:

  

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Актуальні запити
Дата публікації
Перегляди
9514
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація