Янукович виступив за декриміналізацію статті Тимошенко

Янукович виступив за декриміналізацію статті Тимошенко

Фото: President.gov.ua

Глава держави звернув увагу, що в багатьох країнах стаття, за якою засудили Тимошенко, відноситься до адміністративних правопорушень.

Президент Віктор Янукович виступає за декриміналізацію статті, за якою був винесений вирок екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.

Про це він повідомив журналістам у Кам'янці-Подільському Хмельницької області.

"Сьогодні, коли це питання виникло так гостро на політичному рівні, всі звернули увагу на те, що законодавство не відповідає європейським стандартам, процедури не відповідають, сам закон, і ця 365 стаття, яку в світі, ну, вже в багатьох країнах, віднесли до рівня адміністративних порушень або питань політичних. Якщо ви мені поставите питання: з цим погоджуюся чи ні?", - безумовно, погоджуюсь ", - сказав Янукович.

При цьому він нагадав, що вже рік тому була створена робоча група з реформування Кримінально-процесуального кодексу. І висловив сподівання, що після отримання рекомендацій європейських структур новий кодекс буде якомога швидше розглянутий і прийнятий Верховною Радою.

Президент також нагадав, що реформа Кримінально-процесуального кодексу була одним із зобов'язань, прийнятих Україною при входженні до Ради Європи.

Також він висловив сподівання, що апеляційний суд у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко відбудеться на базі нового кримінального законодавства.

"Якщо до цього будуть прийняті відповідні закони, суд їх врахує", - сказав Янукович.

"Суд буде розглядати по тих законах, які тоді будуть діяти",- наголосив він.

Говорячи про політичні оцінки справи Тимошенко, Янукович висловив переконання, що якби така ситуація склалася в будь-якій іншій країні світу, навіть найдемократичнішій, то "там би ніхто нічого не сказав, рота б не відкрили".

Натомість, за словами Януковича, на Україну дивляться "під мікроскопом". Але вкотре зауважив, що йому особисто не подобається хід справи Тимошенко.

Нагадаємо, раніше коментуючи вирок Юлії Тимошенко, президент сказав, що рішення суду не остаточне. Тоді ж він наголосив, що настав час "міняти кримінально-процесуальний кодекс" України.

11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Читайте також:

Янукович вважає вирок Тимошенко неостаточним

Дочка Тимошенко очікує скорого звільнення матері: "20-го щось станеться"

Євродепутати сперечаються щодо візиту Януковича

Повʼязані теми:

Наступна публікація