Європейські католики зібрали гроші для постраждалих від війни на Донбасі

Кошти розподілятиме спецкомітет – без участі держави чи церковної ієрархії.

Ватикан дасть гроші українцям, які постраждали від війни на сході. Кошти збирають у католицьких храмах по всій Європі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Переказуватимуть їх не уряду і не церковникам. Допомога буде адресною: на харчування, медичну допомогу та житло для переселенців, жителів "сірої зони" та поранених під час конфлікту. Кому саме – має вирішувати спеціальний комітет католиків.

Новину до України привіз держескретар Ватикану кардинал П'єтро Паролін. Він перебуває у Києві з офіційним візитом.

Представники Папи кажуть, що їм уже вдалося зібрати для українців кілька мільйонів євро.

"Я приїхав сюди, щоби офіційно засвідчити інтерес, любов і увагу Папи Франциска до тих, хто постраждав через конфлікт на сході України. Папа Римський хотів показати, що готовий допомагати Україні. І, безумовно, така ініціатива має небагато прецедентів в історії Святого престолу", - наголосив кардинал П'єтро Паролін.

ВідеоВатикан дасть гроші українцям, які постраждали від війни на Донбасі

Раніше повідомлялося, що Ватикан виділить кілька мільйонів євро допомоги жертвам насильства в східній частині України. У розподілі допомоги будуть задіяні благодійні організації католицької церкви, а також гуманітарні організації.

Франциск ініціював створення спеціального Комітету, який буде займатися розподілом благодійних коштів, призначених для допомоги постраждалим від війни на Донбасі. Фонд отримав назву "Папа для України". Головою благодійного комітету Ватикану призначили єпископа-помічника Харківсько-Запорізького Яна Собіло.

Перед тим Папа Римський Франциск привітався із українськими військовими і благословив їх. Серед них булі ті, які дістали бойові поранення під час виконання завдань у зоні АТО.

Президент України вважає, що представники Ватикану могли б приєднатися до переговорного процесу зі звільнення понених українців. "Ми домовилися скоординувати наші дії з приводу залучення Святого престолу до гуманітарних місій по звільненню заручників, які знаходяться в полоні", - сказав Порошенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: