Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затоплене село на Рівненщині: збитки сягнули 10 млн гривень

Гроші проситимуть із обласного бюджету, бо районний не потягне і десятої частини цієї суми.

Селище Рокитне на Рівненщині оговтується після потопу. Там напередодні після 10-годинного дощу вийшла з берегів річка Бунів, яка затопила сотні господарств, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Висока вода майже зійшла – там, де ще вчора пливли на човні, нині вулицями їздять автомобілі. Люди потроху повертаються до хат. 7-річна Аріанна після потопу знаходить свою улюблену ляльку, але зізнається: "Мені сумно". Дівчинка досі перелякана – її з однорічною Сашею з великої води виносили на руках. "Я боялася за свою сестричку, що вона потоне, бо вона дуже маленька", - каже Аріанна. "Замість того, щоб святкувати день народження, дитинці рік, ми спасали дітей", - каже місцева жителька Катерина Коханевич.

Відео На Рівненщині люди оговтуються після потопу

У Рокитному після 10-годинного дощу вийшла з берегів річка Бунів. Затопило сотні господарств. Чиновники кажуть про 10-мільйонні збитки, а от люди запевняють - біди можна було уникнути, якби вчасно відкрили шлюзи під мостом. Чи зійшла вже вода – у сюжеті.  

На Рівненщині люди оговтуються після потопу

У відчаї Олександр Терещук – у його хаті нині жити неможливо, тим паче з немовлям. "До людей вивезли, а зараз нам треба жити – де нам жити? Куди нам те дитя привезти? Я навіть не знаю, що робити", - бідкається чоловік. У його сусіда вода поперевертала вулики. "У нас кури потопилися, бджоли плавають , там ще в мене ставок викопаний – піднялася вода, пішла риба теж", - розповів Володимир Колесник. Мокре зерно, дрова, затоплені городи – люди на врожаї не сподіваються. "Картопля у воді, цибуля у воді, огірки – все посходило, але все стоїть затоплено, досі неможна туди дійти", - розповіла місцева жителька Оксана Богданець.

Немає в господарствах і питної води, бо криниці залило брудом. "Бачите, що там робиться?", - показують жителі села криниці журналістам. Рятувальники ж пояснюють, що викачати бруд наразі неможна – за це візьмуться, лише після повернення берегів до норми та проведення знезараження. "Повимивало все повністю із септиків – це зараз все знаходитьс і на вулицях, і в колодязях. Якщо ми зараз викачаємо воду, ця вода знову ж таки піде з вулиці в колодязь", - каже керівник Рокитнівської пожежної частини Віктор Бензик.

Люди звинувачують у потопі чиновників – мовляв, лиха можна було б уникнути, якби вчасно відкрили шлюзи під мостом. Однак влада помилки і прорахунки визнає лише частково. "У певній мірі присутня халатність, недопрацювання, і в я тому числі винувачу себе, що ми не взяли на себе разом відповідальність і не зробили почергові кроки вчасно", - заявив голова Рокитнівської райради Анатолій Кінчур. Чиновники виділяють гроші на компенсацію збитків – із району має надійти щонайменше 660 тисяч гривень. Щоправда, загальну суму наразі оцінюють у понад 10 мільйонів, тому гроші проситимуть в області. Скільки знадобиться часу, щоби відновити все в господарствах, люди й гадати не беруться – лиш сподіваються, що зливи, прогнозовані синоптиками, їх оминатимуть бодай найближчим часом.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції