Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський вважає лояльним український закон про ринок землі

Президент ставить у приклад Туреччину, де ухвалили більш ліберальний закон.

В Україні закон про ринок землі найбільш лояльний з усіх існуючих в інших країнах, вважає президент Володимир Зеленський.

Таку думку він висловив під час ознайомлення з роботою державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" в "Укргазбанку".

"Я вам хочу сказати, що такого лояльного закону про ринок землі, як у нас, ніде немає", - сказав Зеленський. 

Як приклад він навів Туреччину, у якій повністю лібералізували закон про ринок землі. "У них теж було дуже багато питань у суспільства, фермерів, від уряду, особливо від попереднього уряду. Було багато закликів на різних телеканалах. У них була більш жорстка система. Вони відкрили його (ринок землі - Ред.) для всіх - і відкрили, повністю лібералізували", - розповів український президент.

За словами Зеленського, у 1991 році Україна і Туречичина були на одному рівні за показниками зростання економіки, ВВП, кількості населення, утім, зараз ці показники значно різняться. 

"Вони (Туреччина - Ред.) максимально лібералізували економіку, і гроші прийшли в країну", - зауважив Зеленський.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Уже в грудні 2019-го нардепи планували розглянути законопроєкт у другому читанні, однак шляхом блокування трибуни, а також масових протестів і навіть сутичок під стінами парламенту, обговорення документу було зірвано. Водночас до профільного комітету було подано понад три тисячі правок. 

Плейлист 23 відео При ринок землі

Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Документ чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

При ринок землі

Залиште свій коментар

Вибір редакції