Журналісти ТСН написали полоненому Сенцову листи підтримки

Сьогодні режисерові, якого утримує Росія, виповнюється 41 рік.

Режисеру Олегу Сенцову виповнився 41 рік. Його сьогодні заочно вітають українці, йдеться у ТСН.16:45.

Українського режисера затримали у травні 2014 року одразу після анексії Криму. Москва звинуватила його у підготовці терактів на півострові. Тож сьогоднішній день народження - вже четвертий поспіль, який Сенцов зустрічає за ґратами.

ВідеоПро що пише у своїх листах політв'язень Олег Сенцов

Засуджений Росією до 20 років громадянин України зараз відбуває покарання в Якутській колонії. Аби підтримати митця, активісти для нього збирають листівки. Свої привітання сьогодні підготували і журналісти ТСН. Ось, що кажуть декілька журналістів з тих, хто приєднався до акції:

Олександр Моторний: "Хочеться переконати Олега в тому, що про нього думають і дбають"

Ігор Бондаренко: "Тримайся, друже, Україна своїх не полишає. І, гадаю, що ми скоро зустрінемось в Україні"

Олена Мацюцька: "Я написала, що, поки з ним стільки людей, з ним буде віра і впевненість"

За Олега Сенцова вступилося чимало митців зі світовим ім'ям – режисери Педро Альмадовар, Кшиштоф Зануссі, Анжей Вайда, актори Меріл Стріп і Джонні Депп. Утім, ані численні публічні акції та звернення до російської влади, ані намагання адвокатів витягти режисера з в'язниці результатів поки що не дали. Чи не єдиний спосіб зв'язатися з ним - це листи, які проходять сувору цензуру.

У своїх листах Сенцов на тюремні реалії не скаржиться – більше переймається за рідних. В Криму у нього залишилися мама та двоє дітей. Їхні листи до Олега, як і його до рідних, часто не доходять.

Написати Олегові листа можна за адресою:

Адреса для листів Сенцову

Сьогодні привітання передали його колеги, акції на підтримку режисера заплановані в американських та європейських містах.

Про справу Сенцова читайте у спецпроекті ТСН.ua: В'язень Кремля

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар