Знавець грецької мови та "права рука" Філарета: що відомо про митрополита Епіфанія

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Об'єднавчий собор обрав очільника Помісної церкви.

Об’єднавчий собор 15 грудня 2018 року обрав главу нової єдиної Православної церкви в Україні. Ним став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній

Кандидатуру Єпифанія кілька днів тому, 13 грудня, на власному соборі підтримали 40 з 50 аріхієреїв УПЦ Київського патріархату таким чином він став кандидатом вже на Об'єднавчому соборі від УПЦ КП.

Його називають людиною, яка була рівновіддаленою від основних груп впливу в церкві та "правою рукою" патріарха Філарета. Чудово знає грецьку мову, що може бути суттєвою перевагою у світлі стосунків з Константинополем, адже все спілкування відбуватиметься цією мовою. Слід зазначити, що вже 6 січня, йому випаде можливість продемонструвати свої знання, адже доведеться поїхати до Стамбула, аби урочисто отримати Томос з рук патріарха Варфоломія.

Про митрополита досить тепло відгукуються й у рідній єпархії. Згадують про волонтерство, яким він займався та допомогу українським військовим на Сході.

ТСН.ua пропонує познайомитися з біографією першого очільника Помісної Української православної церкви.

Епіфаній_2
УНІАН

Народився Думенко Сергій Петрович (так звати в миру Епіфанія) 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів. Потім вступив на навчання в Київську духовну семінарію, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом. Того ж року вступив до Київської духовної академії, та закінчив її з науковим ступенем кандидата богословських наук.

21 грудня 2007 року пострижений у чернецтво.  25 січня 2008 року призначений секретарем Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. 16 березня 2008 року Епіфаній був возведений у сан архімандрита. Потім, 20 березня цього ж року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва, а згодом призначений керівничим справами Київської Патріархії. Вже у 2009 священним Синодом УПЦ Київського Патріархату обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії. 

23 січня 2012 р. возведений в сан архієпископа. 28 червня 2013 року згідно з рішенням Архієрейського Собору указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан митрополита з титулом «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з дорученням церковного керівництва парафіями у Київській області. А вже у 2018 очолив Помісну Українську церкву.

ВідеоТаємниці Святої Софії: як головний храм країни готували до Об'єднавчого Собору

Начищені царські ворота і відреставровані фрески 11 сторіччя. До зустрічі архієреїв у Софії Київській готувалися заздалегідь. Цьогоріч одна з головних християнських святинь Східної Європи справляє одразу два ювілеї. Упродовж останньої тисячі років Собор був центром українського життя. Його стіни бачили найголовніші події нашої історії, і сьогоднішня - не стане винятком. 

Таємниці Святої Софії: як головний храм країни готували до Об'єднавчого Собору

Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об'єднаної УПЦ та підготовці до Об'єднавчого собору. 

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Через 4 дні, на власному соборі Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у "розколі світового православ'я". У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли "взаємністю" та попросили Москву визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

Наступний крок до об'єднання та надання Українській церкві Томосу зробили 3 листопада в турецькому Стамбулі. Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. А вже 25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП під час нього повинні затвердити статут нової церкви та обрати предстоятеля. Слід зазначити, що переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ теж відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Після проведення собору в Україні, глава об'єднаної церкви поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

Залиште свій коментар

Вибір редакції