Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сотні українців у лікарнях. Чим небезпечна конвалія у сезон цвітіння

Квітка має отруйний запах, але відома своїми лікарськими властивостями та насиченим ароматом

В Україні через теплу весну на три тижні раніше стартував сезон конвалії. Через те, що цвіте квітка всього місяць, наразі вона – хіт продажів. У світі вона відома своїми лікарськими властивостями, а її ефірні олії широко використовують у виготовленні парфумів. Щоправда, аромат конвалії може бути отруйним. Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Українські науковці зараховують конвалію до видів рослин, які зникають, проте досі жодної заборони на збирання квітки немає.

Аромат конвалії може бути шкідливим для серця, але це не зупиняє українців купувати, а, відповідно, продавців – збирати конвалії оберемками та продавати їх.

"30 гривень, 25,35", - відповідає на запитання про вартість букету продавчиня Віра Михайлівна. До Києва на продаж вона везе конвалії з Вінниччини. "Тут до ста стебел. Це все нагинаєшся, ходиш і збираєш", - зазначає вона. За її словами, за день вона збирає від 5 до 30 рослин. Йде до лісу рано-вранці, тільки-но сходить сонце.

Щороку конвалія відправляє до лікарні 200-300 українців. Першими ознаками отруєння її ароматом є головний біль, запаморочення, нудота та слабкість. Також може виникати аритмія та втрата орієнтації. Тому приміщення, у якому стоїть конвалія, треба обов’язково провітрювати.

Незважаючи на небезпеку, конвалія відома своїми лікарськими властивостями та широким використанням у парфумерії. Росте квітка в Європі, подекуди в Азії та Північній Америці. Щоб із насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7-8 років.

В Україні через масову вирубку лісів, щороку цих білих квітів зникає по кілька гектарів. Тож серед українців панує думка, що конвалія під охороною Червоної книги.

"Вони прийдуть, все витопчать, все виріжуть. Отримають якусь копійку і абсолютно не думають про те, щоб зберегти щось ... для нащадків", - скаржиться киянин Євген. За його словами, таке масове збирання конвалій знищує природу.

Хоча конвалія і не занесена до Червоної книги України, однак незаконний продаж квітів карається штрафом від 50 до 250 гривень. Якщо ж хочеться і дарувати квіти, і берегти природу, то краще вирощувати конвалії на власних присадибних ділянках або горщиках.

ВідеоВ Україні на кілька тижнів раніше розпочався сезон конвалій

В Україні на кілька тижнів раніше розпочався сезон конвалій. Цвіте вона лише один місяць. Тому зараз квітка - хіт продажів. Букетиками завалені ринки, ними торгують у підземних переходах та навіть на узбіччях доріг. У світі конвалія відома своїми лікарськими властивостями. В Україні ж науковці вважають конвалію зникним видом рослин. Але жодної заборони на збирання квітки досі немає.

В Україні на кілька тижнів раніше розпочався сезон конвалій

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції