Горить “Москва”: у російський крейсер біля берегів Криму влучили українські ракети

Горить “Москва”: у російський крейсер біля берегів Криму влучили українські ракети

Фото: Вікіпедія

Ракетний крейсер "Москва" стояв на якорі в Севастопольській бухті.

У середу, 13 квітня, на російському ракетному крейсері "Москва" Чорноморського флоту РФ виникла пожежа через влучання у нього ракет українського протикорабельного комплексу "Нептун".

Про це повідомив голова Одеської ОВА Максим Марченко.

"Ракети "Нептун", які стоять на сторожі Чорного моря, завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень", - написав він. 

Інформацію про пожежу, яку поширили в соцмережах, підтвердив радник голови ОПУ Олексій Арестович в інтерв'ю правозахиснику Марку Фейгіну.

"З флагманом морського флоту крейсером "Москва" сталася якась несподіванка. Сильно горить... Там 510 людей екіпажу, не можемо зрозуміти, що сталося - чи два матроси покурили не в тому місці, чи порушили в черговий раз якісь заходи безпеки, не щастить", - зауважив він.

Раніше причиною сильної пожежі на крейсері назвали влучні постріли українського протикорабельного комплексу "Нептун". Як повідомив з посиланням на власні джерела колишній народний депутат Сергій Висоцький, в ракетний крейсер “Москва”, який входить до складу 30-ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту РФ, поцілили дві українські ракети.

"Мені підтвердили: дві ракети українського протикорабельного комплексу "Нептун" здійснили ураження флагману ЧФ РФ - ракетного крейсеру "Москва"! Два попадання з двох! Увесь Чорноморський флот Росії виведений для здійснення термінових рятувальних заходів!” - написав екснардеп.

Народна депутатка Ірина Фріз додала, що ракетний крейсер "Москва", який стояв на якорі в Севастопольській бухті, зник з радарів. Оскільки на морі вирує шторм, рятувальна операція військового корабля ускладнена. Ймовірно, його доведеться затопити.

У російській Вікіпедії в статті про ракетний крейсер “Москва”, збудований 1976 року також уже з’явилася інформація про його ураження українськими ракетами.

Відомо, що цей російський крейсер має артилерійське, зенітне, протичовнове та мінно-торпедне озброєння. Також на ньому встановлено 16 пускових установок протикорабельних ракет П-1000 "Вулкан", що мають дальність ураження цілей до 1000 км. Несе на борту один гелікоптер Ка-27.

Нагадаємо, раніше у Бердянську Запорізької області захисники України "відмінусували" в окупантів один  десантний корабель.

Читайте також:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація