На Донбасі бойовики скинули на житлові будинки заборонені ПОМ-2

На Донбасі бойовики скинули на житлові будинки заборонені ПОМ-2

Фото: УНІАН

ПОМ-2 неможливо знешкодити без вибуху.

На Донбасі вночі в понеділок, 19 квітня, збройні формування Російської Федерації за допомогою БПЛА скинули протипіхотні міни ПОМ-2 у житловому секторі в Зайцевому.

"На щастя, цього разу обійшлося без жертв", - повідомляють в Генштабі ЗСУ із посиланням на інформацію української сторони СЦКК.

Виявити та знешкодити боєприпаси вдалося військовослужбовцям гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Зазначається, що ПОМ-2 неможливо знешкодити без вибуху.

"Міни встановлюються тільки засобами дистанційного мінування, а вибух заряду відбувається в момент спрацювання чутливих датчиків цілі, що несе особливу небезпеку для місцевого населення", - наголошують в Генштабі ЗСУ.

До того ж, щоби приховати, що смертельні боєприпаси терористам поставляються з РФ, окупанти затирають маркування, де вказано номер партії, завод та дата виготовлення боєприпасу.

Зазначається, що це восьмий випадок застосування бойовиками ПОМ-2 від початку року і другий від 13 квітня, коли дистанційне мінування зафіксували у безпосередній близькості до об'єкту цивільної інфраструктури КПВВ "Майорськ".

А 17 квітня окупанти обстріляли житловий сектор Зайцевого із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм, влучивши по вулиці Журавського, 23 та 24, внаслідок чого було пошкоджено огорожу приватного господарства.

"В якості засобів доставки російські терористи частіше за все використовують БПЛА та спеціально переоснащені гранати ПГ-7", - йдеться у повідомленні. 

"Всі зазначені злочини проросійських терористів були верифіковані українською стороною СЦКК. Результати верифікації будуть слугувати беззаперечними доказами злочинів РФ на українській землі, - наголошують у повідомленні. - Про факти зазначених порушень з боку збройних формувань РФ українська сторона СЦКК повідомила СММ ОБСЄ".

Новини з фронту: яка ситуація на Світлодарській дузі

Новини з фронту: яка ситуація на Світлодарській дузі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація