Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В уряді показали модель проведення миротворчої місії ООН на Донбасі

Її повинні підтримати союзники України.

В Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб оприлюднили ймовірну модель миротворчої місії за участю ООН на Донбасі. 

За словами керівника відомства Вадима Черниша, цю модель мають підтримати союзники України.

"В України вже є бачення того, якою має бути миротворча місія ООН. Ініціатива України має бути консенсусною з більшістю країн. Якщо всі союзники України підтримають запропоновану модель місії, у РФ не буде виходу", - йдеться у повідомленні.

Проект місії передбачає поділ її на три складових: військовий, поліцейський і цивільний компоненти. Військові виконуватимуть розведення сил, роззброєння, демілітаризацію та розмінування території. Поліцейський компонент відновлюватиме правопорядок, захищатиме власність, здійснюватиме функцію комунікації на Донбасі, а цивільний компонент забезпечить відновлення соціальної допомоги, освіти, медицини, відповідатиме за проведення виборів, відбудову економіки, а також повернення переселенців. 

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко заявив, що введення на Донбас багатонаціональної миротворчої операції під егідою ООН може стати найкращим рішенням для припинення страждань українського народу від агресії, розв'язаної Російською Федерацією. Своєю чергою, спецпредставник Держдепартаменту США в Україні Курт Волкер повідомив, що в миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина.

Залиште свій коментар

Вибір редакції