Взятий в заручники Асєєв внесений до списків бойовиків на обмін

Перемовини щодо блогера тривали упродовж місяця.

Представники ОРДЛО підтвердили наявність імені журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) у списках на обмін.

Про це заявила представник України у тристоронній контактній групі у Мінську Ірина Геращенко, передає "Радіо Свобода".

"Дуже важко йшли переговори, вибиття, по суті, цієї інформації, що Асєєв перебуває у них. Місце його утримання вони офіційно нам не дали – просто підтвердили, що Станіслав у них, і він включений до списків на звільнення, які ми зараз обговорюємо", – зазначила Геращенко і додала, що переговорники знають місце утримання заручника.

Також вона зазначила, що переговори тривали упродовж місяця. За її словами, українська сторона в переговорах домагалася можливості відвідин Васіна координатором ОБСЄ Тоні Фрішем, який наприкінці серпня був у Донецьку з метою моніторингу умов утримання заручників, але його допустили лише до макіївської колонії, де утримують військовослужбовців.

"На жаль, до Стаса не було доступу жодної міжнародної організації, – ані ОБСЄ, ані ООН, ані Міжнародного комітету Червоного хреста", – сказала Геращенко.

Також до Асєєва не допускають родичів і не дають йому права на дзвінок матері.

"Ми робимо все як для звільнення Асєєва, так і для звільнення Романа Сущенка з російської в'язниці, оскільки Мінські угоди вимагають звільнення всіх незаконно утримуваних. Повірте, докладаються всі зусилля", – сказала представник України у тристоронній контактній групі.

Нагадаємо, у "ДНР" затримали за "шпигунство" зниклого журналіста Асєєва. Раніше Геращенко заявила, що Україна погодилася звільнити 309 осіб в обмін на 87 українських заручників.

Залиште свій коментар