Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені виявили місця та причини підвищеної загрози для життя пішоходів

Дослідження показали, що під час проїзду перехресть водіям складно побачити людину або велосипедиста.

Проїзд перехресть і сам по собі викликає підвищене напруження уваги у водіїв, але саме в цьому випадку помітити пішохода або велосипедиста мозку значно складніше. Такі висновки зробили вчені з інституту U of T Engineering, простеживши за рухом очей групи водіїв з допомогою спеціального обладнання, передає EurekAlert.

Випробування проводили в центрі Торонто під керівництвом професора Бірсена Донмеза, з кафедри досліджень Канади в галузі людського фактору і транспорту. Дії проходили на перехрестях, де жвавий рух, є велосипедні доріжки і пішохідні переходи. Групі 19 водіїв зі стажем більше 3 років у віці від 35 до 54 років підключали спеціальні прилади, які відстежували рух очей під час виконання маневрів. Це перше дослідження на сьогоднішній день, в якому використовувалося подібне обладнання.

"Існує багато візуальних і розумових вимог до водіїв на перехрестях, особливо в щільному міському середовищі. Драйвери повинні розділити свою увагу на декілька напрямів: чи то інші транспортні засоби, пішоходи або дорожні знаки, дорожні сигнали - безпека руху миттєво стає головною проблемою",- повідомила дослідник Наслі Кая.

Одинадцять водіїв під час поворотів не бачили ті області, де могли бути пішоходи або велосипедисти. Іноді ці зони були перекриті припаркованими автомобілями, але в більшій частині водії не встигали сфокусувати свою увагу. На думку вчених, це стосується всіх автомобілістів, які часто їздять містом. В знайомих місцях пильність значно знижується.

"Висновок для пішоходів і велосипедистів: водії вас не бачать! Не обов'язково вони погані водії, але їх увагу дуже розсіяно. Коли ви перетинаєте вулицю, то грунтуйтеся на припущенні, що автомобіль вас не бачить", - зазначає глава дослідження Бірсен Донмез.

За його статистикою, в Торонто тільки за червень загинуло понад 20 людей в ДТП на перехрестях.

Нагадаємо, що генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що буде пильно стежити за розслідуванням резонансних аварій на дорогах України. Він запропонував припинити практику амністій та посилити заходи покарання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції