ТСН.ua

Цей фільм подарує хороший настрій, естетичну насолоду та налаштує замислитися про вічне.

На українські екрани вийшов мелодраматичний фільм американської режисерки Ґрети Ґервіґ "Маленькі жінки", знятий за однойменним романом Луїзи Мей Олкотт 1868 року, який є частково автобіографічним.

Вперше книжка була екранізована 1933 року, але загалом за нею було знято десять фільмів і навіть один аніме-серіал. Та найвідомішою стала екранізація 1993 року, де головні ролі зіграли Вайнона Райдер, Сьюзан Сарандон і Кірстен Данст. Нова ж картина трохи від них відрізняється, насамперед, своїм характером та дуже красивою картинкою.

Події фільму переносять нас у часи громадянської війни в Америці. У незаможній родині Марч чотири сестри переживають дорослішання і намагаються знайти свій шлях. Разом із матір’ю Мармі Марч (Лора Дерн) вони живуть як можуть, як підказує їм їхня совість та наказує серце. Всі події у фільмі відбуваються хронологічно нелінійно для кращого розкриття персонажів.

На перший погляд може здатися, що головні у фільмі дуже різні за характерами чотири сестри: гонорова Емі (Флоренс П’ю), турботлива Мег (Емма Вотсон), тендітна Бет (Еліза Сканлет) і бунтівна Джо (Сірша Ронан). Усі вони хочуть вибороти і побудувати власне життя, яке бачить по-своєму.

У незаможній родині Марч чотири сестри переживають дорослішання і намагаються знайти свій шлях

Кожна з дівчат має сама пройти свій шлях попри те, що всі довкола намагаються щось радити та повчати "маленьких жінок": мати — своїми настановами "любити ближнього", тітка Марч (Меріл Стріп) наголошує, що треба вдало вийти заміж, хоча сама незаміжня. Але у всіх цих настановах можна помітити іскру лукавства та іронії в очах.

"Проти системи" найбільше йде Джо. Саме вона і є головним героєм цієї історії. Дівчина наголошує: "Жінки мають амбіції, талант врешті-решт, а не лише вроду". Вона не хоче бути лише додатком до чоловіка.

З часом Джо стає письменницею відкриває школу і виходить заміж, але не тому, що "так треба", а за власним бажанням. Таким чином, вона стверджує повноцінне право на вибір. І саме це є головним меседжем фільму в тому, що кожна людина у будь-яку епоху, в будь-який час має право прожити життя так, як підказує їй серце.

Фільм зачаровує своєю естетикою, неперевершеним складом акторів, власне, і другорядних також, широкими планами та палітрою барвистих костюмів того часу. Отже, якщо хочете відчути всю палітру емоцій та насолодитися широкими планами — підіть на "Маленькі жінки". У цьому фільмі кожен знайде щось для себе.

Залиште свій коментар